Łaźnie Adonisa na Cyprze

Łaźnie Adonisa Cypr
Bez limitu cenowegoCyprDo 100 złDo 50 zł

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość oddanych głosów: 4

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Łaźnie Adonisa na Cyprze to miejsce, w którym możecie się poczuć jak młody grecki bóg. Położone są zaledwie 14 km od słynnego Paphos, pośrodku malowniczego, górzystego terenu.

Łaźnie Adonisa – co to za miejsce?

Wanny Adonisa to otoczony zielenią dwupoziomowy wodospad z niedużym jeziorkiem obwarowanym z trzech stron skałami. Miejsce jest bardzo urokliwe i romantyczne. Magii dodaje mu pochylone nad zbiornikiem wodnym drzewo, które jest ulubionym miejscem turystów do pozowania przed obiektywem aparatu. W jeziorku woda jest zawsze przyjemnie chłodna, ponieważ spływają do niego okoliczne strumienie. Można się tutaj kąpać, skakać do wody z kilku metrów i wspinać po lianach.

Łaźnie Adonisa wodospad

W okolicy wodospadu znajdziecie sporo imponujących rozmiarami posągów – między innymi Adonisa, Afrodyty i Ateny. Poniżej mała próbka tutejszej sztuki.

Łaźnie Adonisa Cypr posąg Afrodyty

Łaźnie Adonisa Cypr złoty posąg Adonisa

Na terenie Łaźni znajduje się również muzeum oraz młyn wodny. Jest także kawiarenka, w której można kupić przekąskę lub coś do picia. Okolice jeziorka i wodospadu są mocno zacienione, przez co stanowią idealną ochronę przed prażącym słońcem.

Łaźnie Adonisa Cypr jeziorko

Łaźnie Adonisa – dojazd

 • Samochód. Aby dojechać do Łaźni Adonisa koniecznie wypożyczcie samochód. Alternatywą może być popularny na Cyprze buggy – czyli pojazd będący mieszanką quada i terenówki.
 • Autokar. Możecie też skorzystać z wycieczki zorganizowanej – do zarezerwowania online lub w lokalnych biurach podróży.
 • Autostop. Polecamy, świetna przygoda. My skorzystaliśmy.
 • Wiedzeni własnym doświadczeniem odradzamy Wam komunikację miejską i spacer (więcej – poniżej).

Łaźnie Adonisa Cypr dojazd

Łaźnie Adonisa – ceny biletów i godziny otwarcia

Wejście do Łaźni Adonisa jest płatne. Bilety kupujecie na wejściu i spędzacie w środku tyle czasu, ile chcecie.

 • Bilet normalny kosztuje 15 euro.
 • Bilet ulgowy – 10 euro.

Atrakcja jest otwarta codziennie przez cały rok:

 • W sezonie letnim od 9:00 do 20:00.
 • W sezonie zimowym od 9:00 do 17:00.
 • W sezonie jesiennym (wrzesień-październik) od 9:00 do 18:30.

Łaźnie Adonisa Cypr wskazówki

Łaźnie Adonisa – wskazówki

 • Myślę, że najbardziej przydatna wskazówka brzmi: nie decydujcie się dojechać tutaj transportem publicznym. My próbowaliśmy. Najpierw niespełna godzinę jechaliśmy busem z Paphos do wioski Kili. Według Google Maps od przystanku do Łaźni Adonisa miał nas dzielić niespełna godzinny spacer. Nie przeszkadzał nam ani upał, ani górzysty teren, ani nawet mega głośno cykające w krzakach owady. Jednak czym dłużej szliśmy, tym nasza trasa coraz bardziej się wydłużała. Czary! Ostatecznie zdecydowaliśmy się złapać stopa. Szybko poszło. Na miejsce dowiozła nas rodzina z Ukrainy, której z pewnością nigdy tego nie zapomnimy.
 • Kiedy już cudem udało nam się dotrzeć na miejsce, postanowiliśmy je dokładnie wyeksplorować. Część osób kończy zwiedzanie na wodospadach i jeziorku. My polecamy wspiąć się po schodkach, a następnie zapuścić na spacer w głąb wąwozu. Przez chwilę będziecie mieli okazję poczuć się prawie jak w dżungli!

Łaźnie Adonisa Cypr 10 najseksowniejszych miejsc na świecie

Łaźnie Adonisa – opinie

 • Patrix – 7/10. Bardzo piękne miejsce. Można przyjemnie spędzić czas i ochłonąć od upałów oraz poczuć dzikość. Chill 100%. Najdziwniejszy był posąg z ogromnym przyrodzeniem – takiej figury to nie widziałem nigdzie na świecie. ;D Największy minus to przede wszystkim płatny wstęp, dojazd i bardzo słaba oferta gastronomiczna.
 • Wiolczix – 9/10. Pomijając niezbyt dogodny dojazd, w stu procentach polecam. Naturalne i “dzikie” miejsce, z dala od cywilizacji, totalnie bajkowe i jakby wyjęte z innego świata.

Łaźnie Adonisa – mapa

Łaźnie Adonisa znajdują się na zachodzie Cypru, około 15 kilometrów na północ od turystycznego miasta Pafos.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…