Sea Caves – jaskinie morskie na Cyprze

sea caves plaża
Bez limitu cenowegoCyprDo 100 złDo 20 złDo 50 złZa darmo

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość oddanych głosów: 2

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Gdybyśmy mieli Wam polecić absolutne must-see na Cyprze, z pewnością byłoby to Sea Caves. Te niezwykłe morskie jaskinie znajdują się na terenie Parku Narodowego Cape Greco, w południowowschodniej części wyspy.

Sea Caves – co to takiego?

Sea Caves to nic innego jak efekt współpracy wody i wiatru, które utworzyły naturalne jaskinie w nadmorskich urwiskach. Wyrzeźbione przez morskie fale formacje skalne przypominają szereg masywnych, bogato zdobionych kolumn. Choć są dziełem natury, wyglądają jak precyzyjnie wyrzeźbione przez człowieka.

My dojechaliśmy tutaj wieczorem, dzięki czemu byliśmy świadkami spektakularnego zachodu słońca, w czasie którego niebo mieniło się dziesiątkami barw. Niezapomniany widok. Stąd mieliśmy także idealny widok na najbardziej wysuniętą część Półwyspu Cape Greco.

sea caves jaskinia

Sea Caves – dojazd

  • Samochód. Z centrum Ayia Napy dojedziecie tutaj w zaledwie 15 minut.
  • Komunikacja miejska. Niewiele więcej zajmie Wam dojazd z tego miasta transportem publicznym. Wysiadacie na przystanku Sea Caves i po około 10 minutach spaceru w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody docieracie do celu.

sea caves widok z dołu

Sea Caves – ceny

Za zwiedzanie tego pięknego miejsca nie zapłacicie absolutnie nic.

see caves park narodowy cape greco

Sea Caves – wskazówki

  • Uważajcie na siebie! Klify są strome (wręcz: pionowe), a wiatr bardzo silny. Trzymajcie się więc w bezpiecznej odległości od krawędzi plaży.
  • Najlepsze miejsce do podziwiania morskich jaskiń znajduje się “w podziemiu”. Schodząc w głąb skalnego urwiska traficie w miejsce ze zdjęcia poniżej, skąd zobaczycie Sea Caves z jeszcze lepszej perspektywy.

sea caves zejście w dół

  • Zaledwie kilkanaście minut samochodem dzieli Was od słynnego punktu widokowego w Parku Narodowym Cape Greco, Mostu Miłości i kapliczki Agioi Anargyroi.
  • Nieco dalej macie okazję poplażować na oznaczonej Błękitną Flagą Konnos Beach ze złotym piaskiem i krystalicznie czystą wodą.

sea caves must-see na Cyprze

Sea Caves – opinie

  • Patrix – 10/10. To miejsce zapiera dech w piersiach! Skały są po prostu piękne. Można tu zrobić najbardziej romantyczne zdjęcie ever. Takie też sobie zrobiliśmy… Tylko dlaczego Wiolczix na swojego IG, wstawiła zdjęcie z tak romantycznego miejsca na którym jest… sama? Niewybaczalne 😀
  • Wiolczix – 10/10. Niewiarygodnie piękne miejsce, naturalne otoczenie, cudowny zachód słońca. I choć nie należę do grona romantyków – jest tu ultraromantycznie.

See Cave – Cypr – mapa

Jaskinia morska Sea Cave znajduje się na południowo-wschodnim brzegu Cypru.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…