Eko gadżety na wyjazd plenerowy + KONKURS [zakończony]

eko gadżety
Ekologia w podróżyPost Sponsorowany

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tę atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Lubicie plenerowe wypady za miasto? Jeździcie całą ekipą pod namioty? Pracujecie zdalnie z parku? Wybieracie się w podróż vanem? Macie szalony plan zamieszkania w camperze? A może po prostu chcecie… zaoszczędzić na rachunkach za prąd? 😀 W każdym z tych przypadków przydadzą Wam się trzy fantastyczne urządzenia, które mamy przyjemność Wam zaprezentować. Każde z nich znajdziecie w supercenie na platformie lub w aplikacji mobilnej eBay Polska. W zasadzie wcale nie musicie ich tam szukać – linki do zakupu umieściliśmy specjalnie dla Was poniżej.

Składany przenośny panel słoneczny

Numer 1 to panele solarne firmy Dokio, które potrzebują do działania tego, czego ekipa Travel-Mates do szczęścia: słońca. Solary przed rozłożeniem wyglądają jak ogromna płaska torba z kieszenią i paskiem. Można ją bez problemu trzymać w dłoni lub zarzucić na ramię, przez co staje się ultrawygodna w transporcie. Nasz model 200W waży nieco ponad 5 kilogramów, dzięki czemu każdy członek ekipy Travel-Mates jest w stanie bez problemu go unieść.

panel solarny turystyczny

Panele rozkładają się równie szybko, łatwo i przyjemnie, co składają. Może i są mniejsze niż te tradycyjne, ale za to naprawdę wydajne. Mamy dla Was kilka tipów, dzięki, którym będziecie mogli wykorzystać ich maksymalną moc. Po pierwsze, pamiętajcie, że najlepiej ładować je w porze największego nasłonecznienia, czyli między godziną 12:00 a 14:00. Po drugie, promienie słoneczne powinny padać na powierzchnię paneli słonecznych pod kątem 90 stopni. Po trzecie, pilnujcie, aby nie było na nich ani śladu cienia. Nawet ten najmniejszy może powodować dużą utratę mocy.

panel solarny do kampera

W zestawie z panelami słonecznymi dostajecie od producenta: kabel o długości 3m ze złączem XT60 do podłączenia wtyczki DC lub kontrolera; kabel o długości 1m z “krokodylkiem” do podłączenia akumulatora; 5 sztuk złącz DC o różnych specyfikacjach do podłączenia przenośnego zasilacza. Kabelki i złącza bez problemu zmieszczą się w kieszeni na zewnętrznej powierzchni paneli słonecznych. Dzięki temu schowkowi zawsze będziecie je mieć przy sobie i nigdy nie zapomnicie ich zabrać ze sobą.

przenośny panel słoneczny

I jeszcze jedna przydatna rzecz w zestawie: solarny regulator ładowania. Generalnie ma on za zadanie optymalizować proces ładowania, a w efekcie wydłużać życie paneli słonecznych. Ten jest jednak wyjątkowy, bo wyposażony w gniazdo USB, które obsługuje ładowanie telefonu komórkowego. Przyznajcie, że w plenerze to naprawdę przydatna funkcja.

podręczne panaele słoneczne

Przenośna elektrownia

Numer 2 to generator słoneczny Bluetti (aka “przenośna elektrownia”). Przetestowaliśmy go porządnie i możecie nam wierzyć: z tym akumulatorkiem żaden prognozowany blackout Wam niegroźny. Jakie są najważniejsze cechy generatora słonecznego? Kompaktowość i wydajność. Bluetti EB3A ma je obydwie. A do tego świetnie prezentuje się na zdjęciach, sami spójrzcie.

przenośna elektrownia

Naszą przenośną elektrownię można ładować i z gniazdka, i za pomocą paneli słonecznych. Pierwszy sposób jest mniej przyjazny środowisku, ale trwa trochę krócej. Po podłączeniu do gniazdka w 40 minut naładujecie generator do 80%, a w około 1,5 godziny – do 100%. My, z miłości do natury, podłączyliśmy Bluetti do naszych paneli solarnych. Przy słonecznej pogodzie i właściwym użytkowaniu, bateria powinna naładować się do pełna w 2 godziny. Informację o poziomie naładowania baterii znajdziecie na wyświetlaczu.

generator słoneczny

Laptop, telefon, aparat, dron, mała lodówka turystyczna czy miniczajnik elektryczny – już teraz nie musicie się martwić o ich zasilanie w podróży (albo podczas awarii prądu w domu). Generator Bluetti EB3A ma aż 8 portów wyjściowych (1 x AC 230V 600W, 1 x ładowanie bezprzewodowe max. 15W, 1 x zapalniczka samochodowa 12V 10A, 2 x USB-A 15W, 1 x USB-C 100W, 2 x DC 5521 12V 10A), a do tego opcję ładowania bezprzewodowego. Oznacza to, że możecie jednocześnie ładować kilka urządzeń – pamiętajcie, tylko żeby nie przekroczyć mocy wyjściowej 600 W. Generator jest też wyposażony w latarkę, którą możecie rozświetlić otoczenie.

przenośna elektrownia bluetti

Na koniec jeszcze jedna przydatna, praktyczna i wygodna rzecz, czyli aplikacja BLUETTI. Sprawdziliśmy na iOS: śmiga aż miło. Pozwala sterować generatorem i sprawdzać, co aktualnie dzieje się z urządzeniem. I to wszystko z odległości nawet 10 metrów za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki apce możecie między innymi monitorować zużycie energii czy stan baterii przenośnej elektrowni oraz zarządzać jej ładowaniem i rozładowaniem.

bluetti aplikacja

Wodoodporny solarny powerbank

Numer 3: przenośna ładowarka słoneczna. Aby uświadomić Wam, jak ważny jest to wynalazek, mamy dla Was pewien eksperyment. Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, że jesteście z partnerem, rodziną lub znajomymi w górach albo lesie. Zabłądziliście, zrobiło się ciemno. Nikt z Was (akurat dzisiaj wyjątkowo) nie ma przy sobie mapy ani kompasu. Baterie w Waszych telefonach są ekstremalnie bliskie rozładowania…

powerbank solarny

Wtedy wjeżdża on, cały na biało. Solarny powerbank. Urządzenie jest lekkie i zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Info dla estetów: całkiem ładnie wygląda. Ma tylko jeden przycisk boczny. Kiedy wciśniecie go raz – wskaźnik mocy pokaże Wam aktualny poziom naładowania urządzenia. Kiedy wciśniecie go dwa razy – zapalą się dwie małe żaróweczki, a powerbank magicznie przemieni się w latarkę. Rowerzyści, wędkarze oraz wielbiciele biwakowania – ten produkt jest idealny dla Was.

powerbank słoneczny

Nasz solarny powerbank ma 3 kable wyjściowe (Micro USB, USB-C i Lightning) oraz 1 kabel wejściowy. Ich długość jest idealnie dopasowana do rozmiarów urządzenia, dzięki czemu po użyciu można je zgrabnie schować w wyznaczonym do tego miejscu. Klasa. Dokładnie tak, jak widzicie na poniższym zdjęciu. Nareszcie koniec koszmaru splątanych, pozwijanych kabli.

powerbank na słońce

A tutaj możecie zobaczyć solarny powerbank w całej okazałości w trakcie pracy. To naprawdę działa. Kiedy wyjdziecie na zewnątrz, na urządzeniu zawsze będzie świeciła się na zielono ikona słoneczka. Oznacza to, że powerbank nieustannie się ładuje. To naprawdę pracowita, choć niepozorna bestia.

powerbank ładowany energią słoneczną

Eko konkurs – wygraj solarny powerbank [konkurs zakończony]

Spodobały Wam się nasze eko gadżety z eBay Polska? Świetnie się składa, bo jeden z Was może już wkrótce trafić prosto w Wasze ręce. Będzie to solarny powerbank. Tak, dokładnie ten ze zdjęcia poniżej. Wystarczy, że kreatywnie odpowiecie na pytanie: W podróży dokąd przydałby Wam się solarny powerbank? Pamiętajcie, że możecie jechać z nim w naprawdę dzikie miejsce, bez dostępu do energii elektrycznej. Ogranicza Was tylko wyobraźnia i limit znaków w komentarzu pod filmem na Tik-Toku.

Link do filmu, pod którym zamieszczacie swoje odpowiedzi znajdziecie tutaj: LINK
A regulamin konkursu tutaj: LINK

gadżety energia słoneczna

Eko gadżety solarne – opinie

  • Patrix – 10/10. Teraz mogę jechać w prawdziwą dzicz bez prądu i pracować zdalnie! Wow! Już zamówiłem swój pierwszy namiot (również na eBay Polska jakby co ;D). Bardzo zaskoczyło mnie, że rozłożenie solarów i generatora prądu zajęło zaledwie 2 minuty! Serio! Jestem pod wrażeniem tego sprzętu.
  • Wiolczix – 10/10. Wspaniała sprawa. Z solarnymi gadżetami życie jest proste i piękne. Nie po raz pierwszy przekonaliśmy się, że słońce to jednak najlepsza elektrownia na świecie. Urządzenia naprawdę dają radę, trzymają nasze sprzęty przy życiu i skutecznie przedłużają plenerowe wycieczki. Solarne baterie szybko się ładują i naprawdę fajnym rozwiązaniem było zrobienie z nich torby na ramię (jedna mała uwaga: owa torba jest sporych rozmiarów i dla filigranowych osób może być nieco ciężko). Generatora słonecznego używałam głównie do ładowania baterii w laptopie podczas pracy zdalnej – zero uwag. A co do solarnego powerbanka: to prawdziwa petarda dla zapominalskich (czyli mnie). W końcu nie muszę pamiętać o ładowaniu urządzenia dzień przed wyjazdem. Cały zestaw to must have dla podróżujących “w zgodzie z naturą”.

eko gadżety

Eko-gadżety podróżne – najczęściej zadawane pytania

Co jest przydatne w podróży camperem?

Jeśli wybierasz się w podróż camperem, koniecznie pamiętaj o zabraniu najważniejszych akcesoriów, do których należą: apteczka pierwszej pomocy, gaśnica, koło zapasowe lub zestaw naprawczy, podstawowe narzędzia, latarka, ładowarki, baterie, power bank, czujnik dymu, sprzęty kuchenne, przybory toaletowe, ręczniki szybkoschnące, środki czystości, odzież na każdą pogodę, pościel, koce, sznurek i spinacze do bielizny, rozkładane krzesła i stolik, przejściówka (w przypadku podróży zagranicznej). Oprócz rzeczy praktycznych, zadbaj także o zapewnienie sobie rozrywki – komputer, książki, gry planszowe, rzutnik, radio czy głośnik z pewnością umilą wyprawę, zwłaszcza w chłodniejsze dni.

Co kupić turyście? Co kupić podróżnikowi?

Najlepszym prezentem dla prawdziwych podróżników czy też turystów będą praktyczne upominki – takie, które będą mogli wykorzystać w czasie swoich wypraw. Warto dopasować podarunek do jego adresata – inny gadżety spodobają się fanom all inclusive, a inne wielbicielom górskich wędrówek. Są jednak pewne uniwersalne prezenty, które ucieszą każdego. Należą do nich między innymi: vouchery do sklepów podróżniczych, kubki termiczne, poduszki turystyczne, saszetki, paszportówki, powerbanki, książki czy symboliczne kompasy.

Co zabrać w podróż bez prądu?

W podróż “na dziko”, gdzie możecie mieć problem z dostępem do elektryczności, obowiązkowo zabierzcie gadżety solarne. Nie potrzebujecie prądu – wystarczy energia słoneczna. Składane panele słoneczne, przenośny generator prądu czy solarny powerbank z powodzeniem zasilą Wasze sprzęty – zupełnie tak, jakbyście podłączyli je do gniazdka.

Jakie ekologiczne gadżety podróżnicze istnieją na rynku?

Ekologiczne gadżety podróżnicze to wszystkie produkty, które pozwalają na podróżowanie bez nadmiernego zanieczyszczania środowiska oraz wykorzystują naturalne źródła energii. Należą do nich wszelkiego rodzaju produkty wielorazowego użytku czy urządzenia solarne. Warto używać szklanych butelek, a także ceramicznych naczyń. Zakup paneli solarnych, przenośnej elektrowni czy powerbanka zasilanego energią słoneczną będzie świetnym rozwiązaniem dla ochrony środowiska.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…