Gniezno: Szukaj królików i królów – Królika GOń

Królik Bogaty Kupiec Gniezno
Bez limitu cenowegoDo 100 złDo 20 złDo 50 złGnieznoPolskaZa darmo

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Pamiętacie, jak cały świat zwariował na punkcie Pokemon GO? Mamy dla Was polską wersję tej gierki – Królika GOń. Akcja dzieje się w pierwszej stolicy Polski, czyli Gnieźnie. Całość polega na odnalezieniu na terenie miasta zaznaczonych w aplikacji obiektów. Dokładne lokalizacje oraz zdjęcia wszystkich królików i królów znajdziecie poniżej.

Wybieracie się do pierwszej stolicy Polski? Zobaczcie najlepsze atrakcje w Gnieźnie.

Królika GOń – aplikacja

Pierwszy krok do wspaniałej zabawy – łączącej świat wirtualny, rzeczywisty i historyczny – to ściągnięcie na telefon aplikacji Królika GOń. Jedynym warunkiem jest posiadanie systemu Android lub iOS. Kiedy już odpalicie apkę, pamiętajcie o najważniejszej zasadzie: w tej grze chodzi o to, by złowić króliczka, a nie by gonić go. Czyli zupełnie odwrotnie niż w znanej piosence.

Królika GOń aplikacja

Aplikacja powstała z bardzo praktycznego powodu: aby zachęcić turystów do odwiedzania nie tylko najsłynniejszych atrakcji turystycznych, ale też tych rzadziej uczęszczanych. Gdy klikniecie magiczny przycisk Rozpocznij Grę, Waszym oczom ukaże się mapka z różnymi symbolami. Kryją się pod nimi elementy Traktu Królewskiego: 5 posągów królów Polski koronowanych w Gnieźnie, 2 bohaterowie piastowskich legend, 4 makiety edukacyjne wykonane z brązu, 8 tablic informacyjnych oraz 3 infokioski. Pomiędzy nimi rozstawionych jest również… 15 figurek królików. Symbolizują one najważniejsze wydarzenia w historii pierwszej stolicy Polski. Po dotarciu do każdego z zaznaczonych na mapce punktów, wyświetli się Wam pytanie z wiedzy o Gnieźnie. Są one naprawdę szczegółowe i w większości dosyć trudne. Wymagają sporej wiedzy historycznej. Dzięki nim dowiecie się wielu ciekawostek o pierwszej stolicy Polski.

Gniezno katedra

Gdzie są króliki w Gnieźnie?

Gdzie są królowie Polski w Gnieźnie?

Królika GOń w Gnieźnie – ceny

Aplikacja jest do ściągnięcia zupełnie za darmo. Za chodzenie po mieście również nic nie płacicie. Musimy przyznać, że to uczciwa cena.

makieta z brązu Gniezno

Gniezno – dojazd

Gniezno leży w Wielkopolsce i jest dosyć dobrze skomunikowane z resztą świata (a przynajmniej Polski). Nieważne, czy dojedziecie tutaj samochodem, pociągiem czy autobusem, królika (i pozostałe atrakcje) wypada gonić w najbardziej ekologiczny sposób – na własnych nogach.

Gniezno makieta

Królowie oraz króliki w Gnieźnie – ciekawostki i wskazówki

  • Powstanie Traktu Królewskiego w Gnieźnie kosztowało przeszło 4,1 miliona złotych. Całkiem kosztowna inwestycja.
  • Na trasie aplikacji Królika GOń znajdziecie całe mnóstwo atrakcji turystycznych i kulturalnych miasta: Katedrę Gnieźnieńską z Drzwiami Gnieźnieńskimi, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, kompleks Muzeum Początków Państwa Polskiego i I LO, jezioro Jelonek, Wzgórze Lecha, parowozownię, Dolinę Pojednania, Stary Ratusz, budynek Poczty Głównej, Kościół św. Trójcy (farny), Kościół św. Michała Archanioła, Kościół św. Wawrzyńca, Kościół św. Jerzego, Kościół św. Jana Chrzciciela, fragmenty murów miejskich oraz parki miejskie.
  • Trakt Królewski, łączący najciekawsze zabytki pierwszej stolicy Polski, mierzy około 6,5km.

legenda o Lechu Gniezno

Królika GOń aplikacja – opinie

  • Patrix – 7/10. Pomysł wprost świetny. Odhaczając kolejne króliki i królów zwiedzamy najważniejsze miejsca Gniezna. Aż chce się kicać po mieście. Duży plus za to, że króliki przedstawiają różne postaci. Spory minus za to, że aplikacja działa kiepsko – nie wyświetla się poprawnie. Dodatkowo pytania w quizie są naprawdę trudne.
  • Wiolczix – 9/10. Wprost uwielbiam takie challenge. Chodzenie z mapą (nawet jeśli jest wirtualna) i odkrywanie nowych miejsc to cudna rozrywka dla każdego prawdziwego podróżnika (nieprawdziwego w sumie też). Nie wyjechałabym z Gniezna, dopóki nie odnalazłabym wszystkich królików i królów. Pomysł jest super, bo punkty są rozlokowane tak, że aby wszystkie je odhaczyć, musicie zobaczyć najładniejsze i najpopularniejsze miejsca w Gnieźnie. Jedyny minus to tak naprawdę aplikacja sama w sobie. Na iOS klika się w nią słabo – ja na przykład za każdym zdobytym punktem musiałam ją zamykać i odpalać na nowo. Brakuje też konkretnych instrukcji jak z niej skorzystać, więc na miejscu twórców dorzuciłabym samouczek. Podsumowując: technicznie poszło nienajlepiej, ale idea zacna.

katedra w Gnieźnie

Królika GOń, Gniezno – mapa

Wiemy, że nikt nie pytał, ale poniżej znajdziecie wszystkie lokalizacje królów i królików w Gnieźnie, zaznaczone przez nas na mapie Google. Specjalnie dla Was. Nie ma za co.

MAPA 15 KRÓLIKÓW – KLIK!

MAPA 5 KRÓLÓW – KLIK!

A tu mapka Gniezna:

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…