Park Romantyczny Arkadia (woj. łódzkie)

Akwedukt Park Romantyczny Arkadia
Bez limitu cenowegoBez limitu cenowegoDo 100 złDo 100 złDo 20 złDo 20 złDo 50 złDo 50 złŁódźŁódzkiePolskaWarszawa

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Park Romantyczny Arkadia to namiastka Grecji w Polsce i super miejsce na randeczkę-niespodziankę jak z bajki. Położony jest w pobliżu Łowicza, pomiędzy Łodzią a Warszawą. Arkadia to dla nas urocze połączenie lasu i muzeum.

Park romantyczny Arkadia – co można zobaczyć?

Na wejściu do ogrodu czeka na Was malowniczy staw otoczony drzewami. Czym dalej w park, tym więcej sztuki i architektury. W Arkadii znajdziecie obiekty do złudzenia przypominające te starożytne, między innymi: Świątynię Diany, Przybytek Arcykapłana, Mur z Hermami, Dom Murgrabiego, Łuk Kamienny, Domek Gotycki, Grotę Sybilli, Grobowiec na Wyspie Topolowej, pozostałości Cyrku Rzymskiego, a także pojedyncze rzeźby i płaskorzeźby. Symbolem Arkadii i chyba najczęściej fotografowanym miejscem jest Akwedukt.

Akwedukt Park Romantyczny Arkadia

Ogród jest urządzony w stylu angielskim – choć na każdym kroku widać tutaj rękę człowieka, to jednak całość ma sprawiać możliwie najbardziej naturalne wrażenie.

Staw w Parku Romantycznym Arkadia

Przy okazji wizyty nie zapomnijcie nakarmić baranków czy pochillować z kawką w cieniu drzew. Wizyta w Parku Romantycznym to 100 procent relaksu oraz przyjemności. Nic dziwnego, w końcu ta mityczna Arkadia miała być krainą szczęścia i beztroski.

Owce w Parku Romantycznym Arkadia

Park romantyczny Arkadia – dojazd

  • Samochód. W przypadku Arkadii to zdecydowanie najwygodniejszy środek transportu. Jadąc autostradą A2 na odcinku Łódź-Warszawa zjedźcie przy węźle Skierniewice (na rondzie 3 zjazd na Nieborów). Dojazd z Łodzi i Warszawy zajmie Wam około godziny.
  • Pociąg + autobus. Koleją dojedziecie do Łowicza lub Skierniewic, następnie musicie się przesiąść w PKS jadący przez Arkadię.

Park Romantyczny Arkadia województwo łódzkie

Park romantyczny Arkadia – bilety i godziny otwarcia

Wejście do Parku Romantycznego Arkadia jest płatne. Bilet normalny kosztuje 16 zł, ulgowy – 10 zł, a dla dzieci i młodzieży uczącej się – 1 zł. Jeśli chcecie zabrać ze sobą psa, zapłacicie dodatkowo 7 zł – w cenie szufelka oraz plastikowa torebka.

Park jest otwarty codziennie od 10:00 do 18:00.

Arkadia ceny

Arkadia – wskazówki

  • W pobliżu znajduje się Pałac i Ogród w Nieborowie, Manufaktura Majoliki, a także Bolimowski Park Krajobrazowy.
  • Istnieje możliwość zakupu biletu łączonego na zwiedzanie Ogrodu w Nieborowie i Ogrodu w Arkadii.
  • Jeśli chcecie kupić przekąskę lub napój – weźcie ze sobą gotówkę. W kawiarni nie można płacić kartą.

Ogród Park Romantyczny Arkadia

Arkadia – opinie

  • Patrix – 7/10. Wizyta w parku jest bardzo przyjemna. Rozczarowuje trochę liczba greckich eksponatów. Szkoda, że konieczne są bileciki. Natomiast spędziliśmy tam 2 godziny i były to bardzo przyjemne 2 godziny.
  • Wiolczix – 7/10. Miło spędzony czas, ładne widoczki, ale jako całość atrakcja mnie nie porwała. Na miejscu urocze baranki do nakarmienia.

Park Romantyczny Arkadia – mapa

Ogród Arkadia leży pomiędzy Warszawą a Łodzią.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…