Lumina Park Poznań – Botaniczna Podróż

Lumina Park Poznań
Bez limitu cenowegoDo 100 złDo 50 złPolskaPoznań

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 4.5 / 5. Ilość oddanych głosów: 2

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Pakujcie walizki! Właśnie wyruszamy na magiczną wyprawę do czarodziejskiej krainy miliona światełek, czyli Lumina Park w Poznaniu. To zdecydowanie najbardziej podróżnicza iluminacja, jaką dotychczas wiedzieliśmy. W ciągu zaledwie jednego spaceru przemierzyliśmy kilka kontynentów i zobaczyliśmy “znaki rozpoznawcze” każdego z odwiedzonych miejsc. Wszystko to przy płynących z głośników dźwiękach charakterystycznych dla danego regionu.

Szukacie pomysłu na spędzenie wolnego czasu? Sprawdźcie nasz dział Poznań – atrakcje!

Lumina Park Poznań – zdjęcia

Chiny

Prosto z wejścia do Lumina Park teleportujemy się do Chin. Niepowtarzalną atmosferę Państwa Środka tworzą jego najbardziej znane symbole. Mamy więc tutaj charakterystyczne lampiony, ogromne smoki, kota maneki-neko czy wielką pandę. No i coś dla prawdziwych zodiakar: koło fortuny z chińskimi znakami zodiaku.

iluminacja Poznań

Lumina Park 2023

Lumina Park czas zwiedzania

Australia

Z Azji lecimy prosto do Australii. Spotkaliśmy tutaj kilka egzotycznych gatunków zwierząt: olbrzymiego kangura, uroczego koalę i (nieco) agresywną agamę. Na całe szczęście żadne z nich nie było tak drapieżne, jak w rzeczywistości. Uwaga, Dziewczyny! Na końcu podróży może czekać na Was przystojny australijski surfer ze zdjęcia poniżej. Bądźcie czujne! 😉

Iluminacja UPP Poznań

Iluminacje Poznań bilety online

Iluminacje Poznań Ogród Dendrologiczny

Indie

Wracamy do Azji, a konkretnie do malowniczych Indii. Na początek jedno z podróżniczych marzeń Wiolczi, czyli mauzoleum Taj Mahal. Co prawda w wersji miniaturowej, ale – parafrazując znane powiedzenie – lepszy wróbel w Polsce niż gołąb w Indiach. Na spragnionych wrażeń czeka przejażdżka na słoniu i spotkanie z zaklinaczem węży.

Iluminacje w Poznaniu

Lumina Park

Lumina Park Poznań do kiedy

Meksyk

A teraz prawdziwy Meksyk i jego atrybuty. W jednym z najbardziej kolorowych krajów świata wita nas wesoła kapela mariachi. Chwilę później robi się nieco strasznie – napotykamy gigantyczną maskę ze złowieszczym uśmiechem (skoro Wiolczi ma około 1,6m wzrostu, to ta maska musi mieć około 2,5-3m). Jeszcze tylko piramida Chichén Itzá oraz lot balonem na ogrzane powietrze i można ewakuować się prosto na Biegun Północny.

Ogród Dendrologiczny Poznań

Lumina Park Poznań od kiedy

Lumina Park Poznań opinie

Biegun Północny – Arktyka

Wejścia na teren Arktyki strzegą dwa potężne renifery. Symetryczna iluminacja wygląda jakby tworzył ją sam Wes Anderson. Na trasie spotkaliśmy dwa misie – jednego w białym futerku i drugiego w brązowym płaszczyku. Wiolczi wskoczyła do sań świętego Mikołaja, ale nie znalazła tam żadnych prezentów. Może dlatego, że do mikołajek jeszcze miesiąc? Z mroźnej Arktyki, przenieśliśmy się do Afryki.

Ogród Poznań Iluminacja

ogród świateł Poznań

Park Iluminacji w Poznaniu

Afryka

Czarny kontynent okazał się tym, który zrobił na nas najbardziej pozytywne i “kolorowe” wrażenie. Wszystko to za sprawą ogromnej ilości wielobarwnych świateł i melodyjnych dźwięków. Najfajniejszą przygodą była tutaj “przejażdżka” jeepem na safari pełne egzotycznych zwierząt. Nie zabrakło tutaj ani słonia, ani żyrafy.

Poznań atrakcje dla dzieci

Poznań atrakcje zimowe

Poznań iluminacja

Ameryka Północna

Po Ameryce Północnej oprowadzał nas dosyć współcześnie wyglądający Indianin w brązowym płaszczu (do złudzenia przypominał australijskiego surfera i arktycznego misia ;). Szybko przemykamy przez strefę piratów z Karaibów – tak, aby nie dopadła nas klątwa czarnej perły. Strzałka prowadzi nas prosto do indiańskiej wioski z ogromnym krzyżem i wigwamem.

Poznań Lumina Park

Poznań iluminacje zimowe

Poznań Lumina Park

Świetną przygodę z podróżniczą iluminacją proponujemy zakończyć zasłużonym, ciepłym napojem. Organizatorzy Lumina Park zadbali o zimową ofertę gastronomiczną. W kilku miejscach na terenie parku można trafić na taką oto drewnianą budkę. Kupicie w niej kawę, herbatę, grzane wino, gorącą czekoladę oraz zimne napoje.

światełka w Poznaniu

Ogród świateł Poznań – bilety

Bilety do Lumina Park Poznań można zakupić w kasie biletowej lub online. Ceny wejściówek różnią się w zależności od dnia tygodnia.

Poniedziałek – czwartek:

 • bilet normalny – 35 złotych.
 • bilet ulgowy* – 31 złotych.
 • bilet rodzinny** – 120 złotych.
 • dzieci do 2. roku życia wchodzą za darmo.

Piątek – niedziela oraz święta:

 • bilet normalny – 39 złotych.
 • bilet ulgowy* – 35 złotych.
 • bilet rodzinny** – 135 złotych.
 • dzieci do 2. roku życia wchodzą za darmo.

* Bilet ulgowy przysługuje dzieciom, uczniom, studentom (do 26 roku życia), emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym w stopniu lekkim, opiekunom osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym lub znacznym (osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym lub znacznym wchodzą za darmo).

** Bilet rodzinny mogą zakupić: 2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 18 roku życia; 1 osoba dorosła + 3 dzieci do 18 roku życia; posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Poznań iluminacje świąteczne

Park iluminacji w Poznaniu – czas zwiedzania

Trasa zwiedzania Lumina Park w Poznaniu liczy około 1,5 kilometra. Eksponatów jest na niej sporo, dlatego spokojne zwiedzanie zajmie Wam około dwóch godzin. Wiecie, takie z fotkami, podziwianiem świetlnych rzeźb i gorącą czekoladą lub zimową herbatą. Jeśli natomiast chcecie tylko szybko przemknąć przez ścieżkę zwiedzania, spokojnie uwiniecie się w godzinę.

Lumina Park Poznań zdjęcia

Lumina Park Poznań – godziny otwarcia

Otwarcie Lumina Park w Poznaniu miało miejsce 26.10.2023. Ogród świateł będzie dostępny dla zwiedzających do 25.02.2024. Można go odwiedzać od wtorku do niedzieli w podanych poniżej godzinach.

 • Od 26.10 do 28.10: 17:30-21:00.
 • Od 29.10 do 12.11: 16:30-21:00.
 • Od 13.11 do 14.01: 16:00-21:00.
 • Od 15.01 do 31.01: 16:30-21:00.
 • Od 01.02 do 18.02: 17:00-21:00.
 • Od 19.02 do 25.02: 17:30-21:00.

Ostatnie wejście na teren ogrodu możliwe jest o 20:00.

iluminacja poznańska 2023

Ogród świateł Poznań – adres i dojazd

Lumina Park Poznań znajduje się w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Warmińskiej 2.

 • Jeśli zdecydujecie się na podróż autobusem, najbliżej będziecie mieć z przystanków Golęcin oraz Wojska Polskiego (nieco dalej z Niestachowska i Sołacz).
 • Podróżujący tramwajem powinni wysiąść na przystanku Uniwersytet Przyrodniczy.
 • Dobra wiadomość dla kierowców samochodów: przy ulicy Warmińskiej, obok wejścia do Lumina Park, znajduje się spory bezpłatny parking. Miejsca szybko się zapełniają, więc radzimy przyjechać tutaj jak najwcześniej.
 • My wyjątkowo dojechaliśmy do Lumina Park Uberem. Kurs w jedną stronę z centrum Poznania kosztował nas w granicach 20-30 złotych.

Lumina Park Poznań bilety

Park iluminacji w Poznaniu – ciekawostki i wskazówki

 • W sezonie 2023/2024 Lumina Park rozbłysnął milionami świateł w aż 10 lokalizacjach. Cztery z nich znajdują się na terenie Polski: w Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie oraz Wrocławiu. Pozostałe sześć w Budapeszcie (2), Wilnie (2), Pradze i Sofii.
 • Wszystkie iluminacje błyszczą energooszczędnymi żarówkami LED, uznawanymi za ekologiczne źródło oświetlenia.
 • Lumina Park jest odpowiednio przystosowany i przygotowany na wizytę osób z niepełnosprawnością ruchową. W kilku miejscach przejście wymaga jednak asysty. Potrzebę udzielenia pomocy przez pracownika parku należy zgłosić w kasie przed wejściem.
 • Zdecydowaliście się na Botaniczną Podróż w Poznaniu? Koniecznie weźcie udział w Grywalizacji. Zeskanujcie kod, odpowiedzcie na podróżnicze pytania i zdobądźcie nagrodę. Quiz przygotowany jest w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, ukraińskiej.

Lumina Park aplikacja

Lumina Park Poznań – opinie

 • Patrix – 8/10. To bardzo oryginalny ogród świateł! Zwykle tego typu atrakcje związane są z motywem świąt Bożego Narodzenia lub bajek. Tym razem zostaliśmy zabrani w podróż. Dzięki temu przeżycie to jest nieco inne niż wszystkie. Lumina Park jest duży i różnorodny, a miliony rozświetlonych żarówek robią wrażenie! Mały minus za dość wysoką cenę, zwłaszcza kiedy wybieramy się z większą ekipą.
 • Wiolczix – 9/10. Lumina Park – Botaniczna Podróż w Poznaniu to naprawdę imponująca iluminacja. Zarówno jeśli chodzi o pomysł, jak i wykonanie. Podróżnicza tematyka tylko podbija moją ocenę i ogólne wrażenie. Figury są naprawdę sporych rozmiarów, co doskonale widać na naszych zdjęciach. Dla młodszych i niższych dzieci spacerowanie pomiędzy gigantycznymi figurami musi być niesamowitą frajdą. Fajnie, że wśród elementów z całego świata nie zabrakło polskich akcentów – poznańskiego koziołka, Lajkonika i góralskich ciupag. Ale zdecydowanie najfajniejszą rzeczą jest to, że Lumina Park powstał w Ogrodzie Dendrologicznym. Zwykle w ogrodach świateł nie ma aż tylu drzew. Tymczasem tutaj jest ich masa i są one naprawdę świetnie wykorzystane. Mój ulubiony moment w czasie zwiedzania to właśnie ten, kiedy idzie się malowniczą, kolorową ścieżką wytyczoną przez światło. Albo kiedy z gałęzi drzew zwisają świetlne łańcuchy. Robi się trochę pięknie, a trochę psychodelicznie. No i do tego muzyka, czyli zupełnie nowa wartość dodana. Jest super. Aż chciałoby się dla porównania zobaczyć Lumina Park w innych miastach.

Poznań światełka

Ogród świateł Poznań – najczęściej zadawane pytania

Co to jest Lumina Park?

Lumina Park to wyjątkowa iluminacja, w której światło łączy się z dźwiękiem, tworząc niezwykłe widowisko. Połączenie różnych środków przekazu dostarcza zwiedzającym niesamowitych wrażeń. Lumina Park – Botaniczna Podróż w Poznaniu jest niczym podróż dookoła świata, w czasie której można zobaczyć budowle, symbole i postaci z różnych rejonów. Iluminacja znajduje się w “magicznym lesie” Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego. Obecność drzew i krętych ścieżek sprawia, że świetlny spektakl jest tutaj jeszcze bardziej baśniowy i tajemniczy.

Ile kosztuje bilet do parku iluminacji w Poznaniu?

Ceny biletów do Lumina Park w Poznaniu są uzależnione od dnia tygodnia. Od wtorku do czwartku bilet normalny kosztuje 35 złotych, a ulgowy – 31 złotych. Z kolei od piątku do niedzieli oraz w święta za bilet normalny zapłacicie 39 złotych, a za ulgowy – 35 złotych. Na tańsze bilety mogą liczyć rodziny, w tym również posiadacze Karty Dużej Rodziny (bilet rodzinny w zależności od dnia można zakupić za 120-135 złotych). Dzieci do 2. roku życia wchodzą bezpłatnie.

Czy w Lumina Park można płacić bonem turystycznem?

Niestety, w Lumina Park nie można wykorzystać bonu turystycznego. Jest to związane z regulacjami prawnymi dotyczącymi szczegółowych warunków realizacji bonów.

Lumina Park – do kiedy?

Lumina Park – Botaniczna Podróż został otwarty 26. października 2023 roku. Iluminację będzie można podziwiać do 25. lutego 2024 roku. Uwaga! W poniedziałki Lumina Park jest nieczynny.

Czy w Lumina Parku w Poznaniu można coś wypić?

Na terenie Lumina Parku w Poznaniu rozlokowanych jest kilka barów, w których można zamówić zakupić zarówno gorące, jak i zimne napoje. Organizatorzy zadbali o smakoszy kawy, herbaty, gorącej czekolady czy grzanego wina.

Czy do Lumina Parku można wejść z psem?

Niestety, do Lumina Parku w Poznaniu (podobnie jak w Lublinie) nie można wchodzić z psem. Wprowadzanie czworonożnego przyjaciela dozwolone jest natomiast we Wrocławiu oraz Bydgoszczy. Warunkiem jest jednak krótka smycz, kaganiec oraz sprzątanie po swoim pupilu.

Gdzie jest “magiczny las” w Poznaniu?

“Magiczny las” znajduje się na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Szukajcie go pod adresem Warmińska 2. To właśnie w magicznym lesie mieście się ogród świateł Lumina Park.

Park świateł Poznań

Poznań – Ogród Dendrologiczny – iluminacje – mapa

Lumina Park powstał w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego na poznańskim Golęcinie.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…