Najlepsze pomysły co robić w Ciechanowie

Zamek Książąt Mazowieckich Ciechanów
Bez limitu cenowegoDo 100 złDo 20 złDo 50 złMazowieckiePolskaWarszawaZa darmo

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Pojechaliśmy do Ciechanowa, czyli rodzinnego miasta znanego rapera Quebonafide i popularnej artystki Dody. Niestety, nie spotkaliśmy żadnego z nich, ale za to możemy Wam podrzucić kilka pomysłów na spędzenie czasu w tym miejscu.

Szukacie inspiracji? Najlepsze pomysły co robić w Warszawie i okolicach?

Ciechanów – Zamek Książąt Mazowieckich

Atrakcja numer 1 to opcja dla prawdziwych księżniczek, czyli Zamek Książąt Mazowieckich. Tutaj przejdziecie się po ponad 600-letnich murach i zwiedzicie zacne komnaty. Spacerując od baszty do baszty będziecie mieli okazję obejrzeć Ciechanów z góry. Na dziedzińcu możecie po królewsku zagrać w szachy w rozmiarze XXL. Na deser – przegląd wykopalisk archeologicznych, o których nam opowiedział Uprzejmy Pan sprzedający bilety. Wszystkie te atrakcje zobaczycie w praktyce na naszych socialach (zapraszamy!).

Ciechanów Zamek Książąt MazowieckichCiechanów Zamek Książąt Mazowieckich komnatypara na zamku w Ciechanowie

Ciechanów – wieża ciśnień

Atrakcja numer 2 to wieża ciśnień, która jest symbolem Ciechanowa. W 2013 roku znalazła się na 5, miejscu w rankingu najbardziej niezwykłych wież na świecie stworzonym przez portal The World Geography. (Kto i po co robi takie rankingi?) Obiekt przez mieszkańców miasta nazywany jest pieszczotliwie “grzybem” lub “oponką”. Prawdziwą ciekawostką jest jednak fakt, że budowla nie jest prawdziwą wieżą ciśnień, ale zbiornikiem wyrównawczym na wodę.

Byśmy zapomnieli! Koniecznie zajrzyjcie też do Parku Nauki Torus, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych w kreatywny sposób.

wieża ciśnień w CiechanowieWieża ciśnień Park Nauki Torus w Ciechanowiewieża ciśnień Park Nauki Torus Ciechanów

Ciechanów – Muzeum Szlachty Mazowieckiej

Numer 3 to Muzeum Szlachty Mazowieckiej – tu zaskoczy Was przede wszystkim różnorodność. W jednym z pokoi mieliśmy okazję zobaczyć największą w naszym życiu kolekcję sztuki sakralnej. Takiego zagęszczenia obrazów religijnych nie widzieliśmy w żadnym kościele. W innym pomieszczeniu znajdowała się wystawa poświęcona kulturze żydowskiej. Zobaczyliśmy menorę, Torę, tałes i wiele innych przedmiotów związanych judaizmem. Dwie kolejne ekspozycje poświęcony były Marii Konopnickiej oraz życiu na polskiej wsi. Mega mix!

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w CiechanowieCiechanów Muzeum Szlachty MazowieckiejMuzeum Szlachty Mazowieckiej Mazowsze

Ciechanów – dojazd

 • Ciechanów leży około 100 km od Warszawy. Według Google Maps dojedziecie tu samochodem w 1h 40min. (“Kieruj się na północ.”)
 • Mniej czasu zajmie podróż koleją – z Dworca Centralnego w Warszawie to tylko niespełna godzinka. Sprawdziliśmy na własnej skórze.

zamek w Ciechanowie rycerz

Ciechanów – ceny biletów i godziny otwarcia

Ciechanowskie ceny pozytywnie nas zaskoczyły. “Stołowaliśmy się” na mieście – było i fajnie, i tanio. Zostały nam pełne brzuszki oraz pełne portfele. A jeśli chodzi o atrakcje…

 • Zamek Książąt Mazowieckich
  • Bilety: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł, rodzinny – 50 zł.
  • Godziny otwarcia: od czerwca do sierpnia – 10:00-18:00; od września do maja – 08:00-16:00.
 • Wieża ciśnień
  • Za podziwianie samej wieży nic nie zapłacicie, ale już za wejście do budynku Parku Nauki Torus owszem. Bilety: normalny – 14 zł, ulgowy – 10 zł, rodzinny – 45 zł.
  • Godziny otwarcia Parku Nauki Torus: wtorek – piątek: 08:00 – 16:00; sobota – niedziela: 10:00 – 18:00
 • Muzeum Szlachty Mazowieckiej
  • Bilety: normalny – 10 zł, ulgowy – 7 zł, rodzinny – 34 zł.
  • Godziny otwarcia: od czerwca do sierpnia – 10:00-18:00; od września do maja – 08:00-16:00.

Zamek w Ciechanowie baszta i mury

Ciechanów – wskazówki

 • Ciechanów ma naprawdę ładny deptak, prowadzący do imponującego Ratusza (czy jak kto woli Urzędu Miasta). Warto zobaczyć.
 • Na terenie miasta znajduje się Browar Ciechan. Niestety, nie dane było nam go zwiedzić, bo “wycieczki trzeba rezerwować wcześniej, ponieważ gości oprowadza sam prezes”. Taką informację sprzedała nam Miła Pani w barze przed wejściem do Browaru.
 • W ramach szerzenia kultury wegetariańskiej, którą szczerze i wiernie kultywujemy, polecamy Cafe Pitagoras w Parku Nauki Torus. (Burgerki pierwsza klasa!)
 • W oddalonej o 8 kilometrów od Ciechanowa Opiniogórze jest Muzeum Romantyzmu otoczone przeuroczym parkiem. (Nie jesteśmy zbyt romantyczni, a i tak nam się podobało.)
 • Ze stosunkowo mało znanego Ciechanowa pochodzi stosunkowo dużo znanych osób. Nie tylko Kuba Grabowski i Dorota Rabczewska, ale także językoznawca Jerzy Bralczyk, supermodelka Kasia Struss, wokalistka Alicja Szemplińska, youtuberka Sylwia Przybysz-Dąbrowska czy śpiewaczka operowa Ewa Karaśkiewicz.

Ciechanów Zamek Książąt Mazowieckich wykopaliska

Ciechanów – czy warto?

 • Patrix – 7/10. Ciechanów to idealne miejsce na jednodniową wycieczkę, która uspokoi głowę każdego zabieganego człowieka. Idealne miejsce do slow-life. Wiolczix zabrała mnie tu na wycieczkę niespodziankę i była to bardzo miła wycieczka niespodzianka. Największe wrażenie zrobiła na mnie wieża ciśnień – jest to bardzo dziwna wieża. W moim prywatnym rankingu dziwnych wież zdecydowanie nr 1.
 • Wiolczix – 7/10. Bardzo, bardzo fajny małomiasteczkowy klimat. (Dawidowi Podsiadle na pewno by się tu spodobało.) Blisko Warszawy, więc polecamy wszystkim, którzy są zmęczeni ruchem, szumem i korkami w stolicy. Jako prawdziwej księżniczce najbardziej podobało mi się oczywiście na zamku, ale reszta atrakcji również bardzo przyjemna. Przy deptaku wypiliśmy szybką kawkę i zjedliśmy (podobno słynne) jagodzianki w trochę prlowskim lokalu. Miło!

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…