Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Bez limitu cenowegoDo 100 złDo 50 złMazowieckiePolskaWarszawa

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Redakcja Travel-Mates, w której skład wchodzi ekspertka od fantastycznych zjawisk i znawca cudownych rozrywek, jednogłośnie mianuje Świat Iluzji w Warszawie najlepszym magicznym muzeum na mapie Polski. To miejsce naprawdę nas oczarowało!

Szukacie pomysłu na fajne spędzanie czasu? Najlepsze pomysły co robić w Warszawie.

Muzeum Świat Iluzji w Warszawie – najlepsze atrakcje

Już na wejściu dosłownie straciliśmy głowy. A właściwie zostawiliśmy je na talerzu. Wystarczyło wejść pod stół, żeby magia działa się sama. Spokojnie, po wyjściu głowy bez problemu wracały na właściwe miejsca. (Sprawdziliśmy, tak było w przypadku wszystkich zwiedzających.)

Magiczny Stół Muzeum Iluzji Warszawa

Chwilę później przyszło nam przedzierać się przez Tunel Vortex. Na pierwszy rzut oka to niepozorny most biegnący przez środek obracającego się w kółko walca. Wygląda bardzo niewinnie i zachęcająco. Po wejściu okazuje się być szalonym bębnem komory maszyny losującej Lotto. Albo wirówką na maksymalnych obrotach. Niezapomniana przygoda, nasze mózgi i błędniki zwariowały. Tym razem nie straciliśmy głowy, tylko równowagę.

Tunel Vortex Muzeum Świat Iluzji

Nasze serduszka skradł też skromny kalejdoskop. Na pierwszy rzut oka to zwykły lustrzany trójkąt. Ale kiedy zbliży lub wręcz włoży się do niego głowę, jej odbicie zostaje sklonowane nieskończoną ilość razy. Całe zjawisko mega dobrze prezentuje się na fotce (patrz: poniżej) albo video (patrz: Tik-Tok/IG). Czasami jeden Patryk to już dużo, a co dopiero… tysiące Patryków. “Trochę śmieszno, trochę straszno”, jak mawiał klasyk.

Kalejdoskop Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Muzeum Świat Iluzji w Warszawie – pozostałe atrakcje

Atrakcje, które znalazły się na podium to oczywiście zaledwie mała część tego, co spotkało nas w Muzeum Świat Iluzji. Weszliśmy też do pokoi luster, gdzie cudownie się rozmnożyliśmy.

Pokój luster Muzeum Świat Iluzji

Pokój luster Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Pobawiliśmy się perspektywą, usadzając Patryka wygodnie na czerwonym krześle Bucheta albo stając oko w oko z żarłocznym zwierzem wyskakującym ze ściany.

Perspektywa Muzeum Świat Iluzji Warszawa

Krzesło Bucheta Muzeum Świat Iluzji Warszawa

Niejednokrotnie daliśmy się zwieść iluzjom optycznym. Pierwsza z nich, tak zwana “iluzja wklęsłej maski”, sprawiła, że poczuliśmy się nieco creepy. Kiedy spojrzeliśmy w twarz Einsteinowi, okazało się, że jej wyraz zmienia się w zależności od naszego położenia.

Iluzja Wklęsłej Maski Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Próbowaliśmy też grać na płaskim fortepianie – nie udało nam się wydobyć z niego żadnego dźwięku, ale za to całkiem realistyczny obraz już tak. Na koniec – w pomieszczeniu zwanym pokojem Amesa – zmniejszyliśmy Patryka.

Fortepian Muzeum Świat Iluzji Warszawa

Fortepian Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Wszystko udokumentowaliśmy, a dowody zdjęciowe zamieściliśmy w niniejszym poście. Cóż, nie każde ze zdjęć wyszło perfekcyjnie – trzymamy kciuki, żeby Wam poszło lepiej. Na koniec dodamy tylko, że Muzeum Świat Iluzji to zupełnie inny wymiar rozrywki.

Muzeum Świat Iluzji Pokój Amesa

Muzeum Świat Iluzji – dojazd

W okolice dojedziecie samochodem, autobusem, tramwajem i metrem. Niezależnie od środka transportu czeka Was jednak krótki (kilku/kilkunastominutowy) spacer, ponieważ Muzeum Świat Iluzji znajduje się przy samym Rynku Starego Miasta (nr 21), gdzie obowiązuje zakaz ruchu (dla przeważającej części) pojazdów.

Lustro Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Muzeum Świat Iluzji w Warszawie – bilety i godziny otwarcia

 • Bilet normalny – 40 zł.
 • Bilet ulgowy – 30 zł.
 • Dzieci 3-6 lat – 10 zł.
 • Bilety rodzinne – 90-120 zł.
 • Bilet seniora (65+) – 32 zł.
 • Jeśli macie poniżej 3 lat, wchodzicie za darmo.
 • Mile widziane grupy zorganizowane – przy grupie min. 10 osób wejściówka kosztuje 28/30 zł (pon.-pt./weekendy).

Muzeum Świat Iluzji w Warszawie otwarte jest:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00-20:00.
 • w weekendy w godzinach 10:00-21:00.

Zobacz to co nie istnieje Muzeum Świat Iluzji Warszawa

Muzeum Świat Iluzji – ciekawostki i wskazówki

 • Uważnie czytajcie opisy atrakcji. Znajdziecie tam nie tylko instrukcje, jak zrobić sobie dobre zdjęcie, ale też interesujące historie i zaskakujące ciekawostki.
 • Nie macie prywatnego fotografa? Nie bójcie się podejść do innych zwiedzających. Wszystkie wspólne fotki zrobili nam nieznajomi i nikt nie odmówił. To też dobry trening na nawiązywanie relacji międzyludzkich. 😉
 • Jeśli wybierzecie się do Świata Iluzji, koniecznie skorzystajcie z tego, że leży w samym centrum stolicy – zwiedźcie Rynek Starego Miasta i Plac Zamkowy. Poczujecie klimat zabytkowej Warszawy.

Magiczne lustro w Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Magiczne Lustro Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Muzeum Świat Iluzji w Warszawie – czy warto?

 • Patrix – 9/10. Bardzo przyjemnie spędzone dwie godziny. Byliśmy już w kilku “muzeach” związanych z magią i iluzją i wiele atrakcji powtarza się we wszystkim tych miejscach. Jednak to Muzeum Świat Iluzji ma zdecydowanie najwięcej unikalnych eksponatów. W żadnym innym miejscu nie spotkaliśmy Tunelu Vortex czy Magicznego Stołu. Zdecydowanie warto przeżyć to na własnej skórze.
 • Wiolczix – 8/10. Jesteśmy już dosyć doświadczeni, jeśli chodzi o “magiczne atrakcje” i to chyba najlepsze z tego typu miejsc w Polsce. W Świecie Iluzji pierwszy raz ever straciłam głowę! A potem byłam zakręcona jak Reni Jusis w Tunelu Vortex. Duży plus za to, że wszystkie “eksponaty” są dokładnie opisane.

Iluzja optyczna Muzeum Świat Iluzji WarszawaIluzja optyczna Muzeum Świat Iluzji w Warszawie

Muzeum Świat Iluzji – mapa

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…