Save The Planet – eko-wystawa w Warszawie

Save The Planet
Bez limitu cenowegoDo 100 złDo 50 złPolskaWarszawa

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Czy lubicie temat ratowania planety i/lub ekologii? Jeśli tak, musicie koniecznie zobaczyć multisensoryczną wystawę Save The Planet – Ocalmy Planetę w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina. Pospieszcie się, macie czas do 15.01.2023.

Szukacie pomysłu co robić w Warszawie? Wejdźcie na stronę najlepsze atrakcje w Warszawie!

Wystawa multisensoryczna – co to?

Jeśli nie byliście jeszcze na wystawie multisensorycznej i zastanawiacie się, co to takiego – spieszymy z wyjaśnieniem. Otóż jej zadaniem jest silne zaangażowanie więcej niż jednego zmysłu. Twórcy takich ekspozycji nie wieszają więc obrazu na ścianie ani nie wstawiają nieruchomego eksponatu do gabloty. Stawiają natomiast na połączenie tradycji z nowoczesnością – to znaczy sztuki z technologią. Chcą by uczestnik wystawy dosłownie zanurzył się w przedstawionym świecie.

Na ogromnych ekranach, otaczających gościa z każdej strony, pojawiają się “żywe” animacje oraz teksty. Trzeba być skupionym i uważnym, bo obrazki płynnie się zmieniają. W tle słychać przyjemną dla ucha muzykę albo głos lektora (akurat w wypadku Save The Planet tekst należy czytać samemu). Taka wystawa to zupełnie inne wrażenia niż po wizycie w “standardowym” muzeum czy galerii.
Save The Planet Ocalmy Planetę

Save The Planet – wystawa multisensoryczna

Wystawa Save The Planet – Ocalmy Planetę składa się z czterech aktów – wiosny, lata, jesieni i zimy. Dokładnie tak, jak u Vivaldiego, którego usłyszycie z głośników w nowej aranżacji. Każda z pór roku to inny okres w dziejach Ziemi. Wiosna to czas jej naturalnego powstania, lato natomiast – pełnego rozkwitu. Jesień i zima zaczynają się wraz z niszczącą działalnością człowieka.

Kontrast pomiędzy zdjęciami z “ciepłych” i “zimnych” pór roku jest niesamowity. Dzięki temu Save The Planet to nie tylko fantastyczne obrazki w dobrej jakości w połączeniu z przyjemną dla ucha muzyka, ale też przestroga przed bezsensownym niszczeniem Ziemi oraz nieustannym ocieplaniem klimatu. No i oczywiście mnóstwo nowych ciekawostek, które naprawdę nas zaskoczyły. Przykład na zdjęciu poniżej.
Save The Planet wystawa multisensoryczna

Art Box Experience w Fabryce Norblina – dojazd

Fabryka Norblina, w której mieści się Art Box Experience, mieście się na warszawskiej Woli przy ul. Żelaznej 51/53. Bez trudu dojedziecie tutaj każdym środkiem transportu. Zachęcamy do skorzystania z najbardziej ekologicznych rozwiązań – komunikacji miejskiej, roweru bądź własnych nóg.

Save The Planet Art Box Experience

Save The Planet – Ocalmy Planetę – ceny

Ceny biletów uzależnione są od dnia (poniedziałek-piątek/weekend).

  • Bilet normalny – 45/55 zł;
  • Bilet ulgowy – 35/45 zł;
  • Bilet dla osoby niepełnosprawnej lub seniora – 30/40 zł;
  • Bilet rodzinny – 105/120 zł.

Save The Planet Fabryka Norblina

Wystawa multisensoryczna Save The Planet – wskazówki

  • Wystawę mutlisensoryczną najlepiej i najwygodniej podziwiać leżąc wygodnie na pufach (jak widać na załączonych obrazkach).
  • Od poniedziałku do piątku nie tylko zapłacicie nieco mniej za bilet, ale też unikniecie tłoku. W weekendy w Fabryce Norblina jest masa ludzi!

Save The Planet Warszawa

Save The Planet – Ocalmy Planetę – czy warto?

  • Patrix – 8/10. Bardzo ładne obrazki i dużo ciekawostek. Zabrakło lektora i trzeba się mocno nakręcić głową, aby przeczytać wszystkie ciekawostki (wyświetlają się na ekranach wokół nas – nie da się widzieć wszystkiego jednocześnie). Natomiast ja jestem eko-świrem, więc pewnie przez to mam lekko zawyżoną ocenę. I był to mój prezent od Wiolczix na Dzień Chłopca – bardzo trafiony!
  • Wiolczix – 7/10. To moja trzecia multisensoryczna wystawa, pewnie dlatego czegoś mi tutaj zabrakło. Może lektora, który czytałby pojawiające się na ekranach ciekawostki lub opowiedział krótką historyjkę w każdym z pomieszczeń? Tak czy inaczej twórcom należy się wysoka ocenka za misję oraz cel. Multisensoryczne wystawy polecam każdemu – działają na kilka zmysłów jednocześnie i na pewno nie są nudne.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…