Schodki nad Wisłą, czyli bulwary warszawskie

Schodki nad Wisłą
Bez limitu cenowegoDo 100 złDo 20 złDo 50 złMazowieckiePolskaWarszawaZa darmo

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Idę po hotdoga na Orlenka, do Orlenka jest kolejka, więc idę se… na schodki, czyli najbardziej oblegane latem miejsce w Warszawie!

Schodki nad Wisłą – co robić w ciągu dnia?

Znane z piosenki Maty schodki to nic innego, jak tętniące życiem od rana do wieczora bulwary wiślane. Za dnia stanowią idelną trasę na rowery, rolki i spacery. Znajdziecie tu także zewnętrzną siłownię czy miejsce na skateboarding. Rodzice z dziećmi mogą odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, pójść na lody czy plac zabaw. Obowiązkowym punktem na mapie dla każdego turysty jest symbol stolicy, czyli warszawska syrenka. Dla każdego coś dobrego!

syrenka warszawska

Bulwary wiślane – najbardziej imprezowe miejsce w Polsce 

Wieczorami na bulwarach gromadzą się prawdziwe tłumy. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Można nie tylko posiedzieć na słynnych betonowych schodkach, ale także wypić drineczka na barce, zjeść coś dobrego czy potańczyć pod gołym niebem do białego rana. Jeśli chodzi o konkretne miejscówki, szczególnie polecamy WIR, Pomost 511, Miami Wars, Grunt i Wodę.

klub nad wisłą

Bulwary nad Wisłą – ceny

Schodki nad Wisłą to cenowo świetna opcja dla każdego. Tutaj można zarówno zostawić kilkaset złotych w restauracji bądź klubie, jak i skorzystać z oferty food trucków czy beach barów lub po prostu przyjść z własnym prowiantem na konsumpcję w plenerze. Do wyboru, do koloru!

koncert nad wisłą

Schodki – czy warto?

  • Patrix: 10/10. Wolność, dzikość i imprezka. Uśmiechnięci i otwarci ludzie. Ciągnąca się przez kilka kilometrów wzdłuż Wisły wiksa. Coś pięknego! Można wypić w plenerku, można w knajpie, są klubiki, jest jedzenie. Bajka!
  • Wiolczix: 3/10. Co kto lubi. Ja na przykład bardzo lubię beach bary, które znajdują się przy Wiśle (zwłaszcza Grunt i Wodę czy Wolność) albo imprezy na barkach (szczególnie WIR). Można w nich i posiedzieć przy drineczku, i potańczyć. Nieraz zdarzy się tutaj też jakiś koncercik. Natomiast idea wielkiego miejskiego melanżu na schodkach, w których biorą udział kilkunastoletnie dzieci w ogóle do mnie nie przemawia. Raczej byłabym za zakazem imprezowania w tym miejscu i przeniesienia imprezy do “nadwiślańskich” otwartych klubów z selekcją na wejściu. Nie wspomnę już o śmieciach (butelki/puszki/niedopałki), które generuje całe schodkowe towarzystwo. Uczestniczę w tym tylko wtedy, kiedy reszta znajomych chce tutaj posiedzieć. Nie mam natomiast zarzutów do bulwarów za dnia – jest bardzo family friendly. Fajnie tu pospacerować, pojeździć na rowerze albo rolkach czy po prostu posiedzieć na schodkach.

Schodki nad Wisłą – mapa

Schodki nad Wisłą znajdziecie w dzielnicy Powiśle.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…