[Atrakcja sezonowa – przejazdy odbywają się w sezonie okołoświątecznym.] A teraz wjeżdża on – cały na seledynowo. Świąteczny tramwaj LEGO, który do niedzieli 4. grudnia będzie jeździł po warszawskich torach. Nieważne, czy ostatni raz bawiłeś się zestawem DUPLO, mając trzy lata, czy może po kryjomu układasz Ninjago, mając trzydziestkę na karku. Po prostu rzuć wszystko i przejedź się tym tramwajem.
Szukacie pomysłu na fajne spędzanie czasu? Najlepsze pomysły co robić w Warszawie.
Świąteczny tramwaj Lego – atrakcje
Oto atrakcja, obok której nikt nie powinien przejść obojętnie. Nie wsiadajcie do tramwaju byle jakiego. Poczekajcie na świąteczny tramwaj LEGO. Nietrudno go poznać – z zewnątrz ma na sobie logo najlepszego producenta najfajniejszych klocków oraz ogromne nalepki machających ludzików LEGO. (Wagonik jest też zdecydowanie wiekowy i pozwala przenieść się w czasy PRL-u, ale to akurat drugorzędna atrakcja).
Jeśli wsiądziecie przednimi drzwiami, zapewne pomachają do Was Święty Mikołaj i Ninja Kai. Obchodźcie się z nimi ostrożnie, bo w środku są prawdziwi ludzie (Wiolczi spojrzała prosto w żywe oczy Ninja Kai i nieco się przestraszyła, kiedy jego gałki zaczęły się poruszać.) Widząc iście królewski welurowy tron ze złotymi zdobieniami z pewnością będziecie chcieli choć na chwilę na nim zasiąść. Atrakcja dozwolona jest dla każdego – zarówno dla małych, jak i nieco większych dzieci (patrz: zdjęcie poniżej).
Jeśli uda Wam się przecisnąć na koniec tramwaju, możecie także przy ostatnich drzwiach zapozować z figurką uśmiechniętego Mikołaja, misternie złożoną z klocków LEGO (ta jest akurat “nieożywiona”).
Tramwaj Lego Warszawa – bilety
Przejazd tramwajem LEGO jest darmowy dla wszystkich, nawet nie szukajcie wewnątrz kasowników.
Świąteczny tramwaj Lego – rozkład jazdy
Tramwaj LEGO rozpoczyna swój kurs na przystanku Ratuszowa ZOO na Pradze. Przejeżdża Jagiellońską, pokonuje most Gdański, a następnie pędzi Starzyńskiego, Jana Pawła II, Stawki, Andersa, Marszałkowską, Nowowiejską, Niepodległości, Rakowiecką i św. Boboli. W dni powszednie kończy kurs w zajezdni Mokotów, a w soboty i niedzielę dojeżdża do pętli PKP Służewiec.
Poniżej prezentujemy rozkłady jazdy świątecznego tramwaju LEGO:
Miniquiz Lego – ciekawostki i quiz
Przed przejażdżką świątecznym tramwajem LEGO, sprawdźcie, czy na pewno jesteście godni stanąć w jego progach. Jeśli odpowiecie poprawnie na wszystkie z pięciu pytań (bez szukania odpowiedzi w Google), zasługujecie na miano Superfana LEGO. Odpowiedz znajdziecie na końcu wpisu.
1) Z jakiego kraju pochodzą klocki LEGO?
A. Norwegia
B. Szwecja
C. Finlandia
D. Dania
2) Nazwa LEGO powstała z połączenia dwóch słów, które po polsku oznaczają:
A. “baw się dobrze”
B. “miłego dnia”
C. “mierz wysoko”
D. “bądź sobą”
3) Grupa LEGO trafiła do Księgi Rekordów Guinessa jako największy producent…
A. plastiku.
B. opon.
C. okien.
D. zderzaków.
4) W 2018 roku za pomocą klocków LEGO udało się odwzorować w skali 1:1 pewien model luksusowego samochodu. Czy wiecie, jaka była jego marka?
A. Ferrari
B. Maserati
C. Bugatti
D. Porsche
5) LEGO wypuściło kolekcję podkreślającą różnorodność w świecie i promującą tolerancję. Składa się z ona 11 kolorowych figurek w różnych odcieniach. Jej nazwa brzmi:
A. “Odmiennie cudowni”
B. “Każdy jest wspaniały”
C. “Zjednoczeni w różnorodności”
D. “Tak różni, a tak podobni”
Świąteczny tramwaj Lego – opinie
- Patrix – 6/10. Fajna atrakcja, ale tak naprawdę poza fotką na tronie nie ma co tam robić. Niemniej najmłodszym może działać fajnie na wyobraźnię, zwłaszcza jeżeli kochają klocki!
- Wiolczix – 6/10. Przejażdżka przyjemna, choć akurat w niedzielę około 15:00 wagon był bardzo zatłoczony (na pewno jednak mniej niż tramwaje na Mordorze lub metro w dzień powszedni o 16:00 – wszak wciąż można było tam wsiąść i swobodnie oddychać). Liczyliśmy na nieco więcej atrakcji wewnątrz, ale już sama obecność Świętego Mikołaja i Ninja Kai wprowadziła świąteczno-bajeczną atmosferę. W tej cenie chętnie przejedziemy się jeszcze raz.
Świąteczny tramwaj – Lego w Warszawie – najczęściej zadawane pytania
Czy tramwaj LEGO jeździ przez cały rok?
Nie, tramwaj LEGO jest atrakcją sezonową. Porusza się po Warszawie wyłącznie w okresie przedświątecznym (i mamy tutaj na myśli Święta Bożego Narodzenia).
Gdzie spotkać tramwaj LEGO?
Tramwaj LEGO można spotkać w Warszawie. Dokładny rozkład jazdy co roku jest udostępniany przez organizatora. Zwykle jeździ z Mokotowa na Pragę, ale trasa przejazdu w kolejnym sezonie może ulec zmianie. Najbardziej prawdopodobnym miejscem spotkania tramwaju LEGO jest centrum stolicy.
Ile kosztuje bilet na tramwaj LEGO?
Przejazd tramwajem LEGO jest bezpłatny.
Czy dorośli bez dzieci mogą jeździć tramwajem LEGO?
Tak, nawet jeśli jesteś już dorosły, nadal możesz jeździć tramwajem LEGO. Nikt nie skontroluje Twojego wieku.
Odpowiedzi do quizu: D, A, B, C, B.