Tramwaj LEGO w Warszawie

Świąteczny tramwaj LEGO Warszawa
Bez limitu cenowegoDo 100 złDo 20 złDo 50 złPolskaWarszawaZa darmo

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

A teraz wjeżdża on – cały na seledynowo. Świąteczny tramwaj LEGO, który do niedzieli 4. grudnia będzie jeździł po warszawskich torach. Nieważne, czy ostatni raz bawiłeś się zestawem DUPLO, mając trzy lata, czy może po kryjomu układasz Ninjago, mając trzydziestkę na karku. Po prostu rzuć wszystko i przejedź się tym tramwajem.

Szukacie pomysłu na fajne spędzanie czasu? Najlepsze pomysły co robić w Warszawie.

Świąteczny tramwaj Lego – atrakcje

Oto atrakcja, obok której nikt nie powinien przejść obojętnie. Nie wsiadajcie do tramwaju byle jakiego. Poczekajcie na świąteczny tramwaj LEGO. Nietrudno go poznać – z zewnątrz ma na sobie logo najlepszego producenta najfajniejszych klocków oraz ogromne nalepki machających ludzików LEGO. (Wagonik jest też zdecydowanie wiekowy i pozwala przenieść się w czasy PRL-u, ale to akurat drugorzędna atrakcja).

Tramwaj LEGO w Warszawie

Jeśli wsiądziecie przednimi drzwiami, zapewne pomachają do Was Święty Mikołaj i Ninja Kai. Obchodźcie się z nimi ostrożnie, bo w środku są prawdziwi ludzie (Wiolczi spojrzała prosto w żywe oczy Ninja Kai i nieco się przestraszyła, kiedy jego gałki zaczęły się poruszać.) Widząc iście królewski welurowy tron ze złotymi zdobieniami z pewnością będziecie chcieli choć na chwilę na nim zasiąść. Atrakcja dozwolona jest dla każdego – zarówno dla małych, jak i nieco większych dzieci (patrz: zdjęcie poniżej).

Świąteczny tramwaj LEGO Ninja Kai Święty Mikołaj

Jeśli uda Wam się przecisnąć na koniec tramwaju, możecie także przy ostatnich drzwiach zapozować z figurką uśmiechniętego Mikołaja, misternie złożoną z klocków LEGO (ta jest akurat “nieożywiona”).

Świąteczny Tramwaj LEGO Mikołaj

Tramwaj Lego Warszawa – bilety

Przejazd tramwajem LEGO jest darmowy dla wszystkich, nawet nie szukajcie wewnątrz kasowników.

Tramwaj LEGO w Warszawie atrakcje

Świąteczny tramwaj Lego – rozkład jazdy

Tramwaj LEGO rozpoczyna swój kurs na przystanku Ratuszowa ZOO na Pradze. Przejeżdża Jagiellońską, pokonuje most Gdański, a następnie pędzi Starzyńskiego, Jana Pawła II, Stawki, Andersa, Marszałkowską, Nowowiejską, Niepodległości, Rakowiecką i św. Boboli. W dni powszednie kończy kurs w zajezdni Mokotów, a w soboty i niedzielę dojeżdża do pętli PKP Służewiec.

Poniżej prezentujemy rozkłady jazdy świątecznego tramwaju LEGO:

Tramwaj LEGO Rozkład Jazdy Dzień powszedni RatuszowaTramwaj LEGO Rozkład Jazdy Dzień powszedni MokotówTramwaj LEGO Rozkład Jazdy Weekend RatuszowaTramwaj LEGO Rozkład Jazdy Weekend Mokotów

Miniquiz Lego – ciekawostki i quiz

Przed przejażdżką świątecznym tramwajem LEGO, sprawdźcie, czy na pewno jesteście godni stanąć w jego progach. Jeśli odpowiecie poprawnie na wszystkie z pięciu pytań (bez szukania odpowiedzi w Google), zasługujecie na miano Superfana LEGO. Odpowiedz znajdziecie na końcu wpisu.

1) Z jakiego kraju pochodzą klocki LEGO?
A. Norwegia
B. Szwecja
C. Finlandia
D. Dania

2) Nazwa LEGO powstała z połączenia dwóch słów, które po polsku oznaczają:
A. “baw się dobrze”
B. “miłego dnia”
C. “mierz wysoko”
D. “bądź sobą”

3) Grupa LEGO trafiła do Księgi Rekordów Guinessa jako największy producent…
A. plastiku.
B. opon.
C. okien.
D. zderzaków.

4) W 2018 roku za pomocą klocków LEGO udało się odwzorować w skali 1:1 pewien model luksusowego samochodu. Czy wiecie, jaka była jego marka?
A. Ferrari
B. Maserati
C. Bugatti
D. Porsche

5) LEGO wypuściło kolekcję podkreślającą różnorodność w świecie i promującą tolerancję. Składa się z ona 11 kolorowych figurek w różnych odcieniach. Jej nazwa brzmi:
A. “Odmiennie cudowni”
B. “Każdy jest wspaniały”
C. “Zjednoczeni w różnorodności”
D. “Tak różni, a tak podobni”

Świąteczny Tramwaj LEGO Mikołaj Ninja Kai

Świąteczny tramwaj Lego – czy warto?

  • Patrix – 6/10. Fajna atrakcja, ale tak naprawdę poza fotką na tronie nie ma co tam robić. Niemniej najmłodszym może działać fajnie na wyobraźnię, zwłaszcza jeżeli kochają klocki!
  • Wiolczix – 6/10. Przejażdżka przyjemna, choć akurat w niedzielę około 15:00 wagon był bardzo zatłoczony (na pewno jednak mniej niż tramwaje na Mordorze lub metro w dzień powszedni o 16:00 – wszak wciąż można było tam wsiąść i swobodnie oddychać). Liczyliśmy na nieco więcej atrakcji wewnątrz, ale już sama obecność Świętego Mikołaja i Ninja Kai wprowadziła świąteczno-bajeczną atmosferę. W tej cenie chętnie przejedziemy się jeszcze raz.

Odpowiedzi do quizu: D, A, B, C, B.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…