Wystawa Tutanchamon – Grobowiec i Skarby (Warszawa)

Wystawa Tutanchamon Grobowiec i Skarby Warszawa
Bez limitu cenowegoDo 100 złPolskaWarszawa

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Zapraszamy na spotkanie ze starożytnym Egiptem i jego skarbami oraz najsłynniejszym władcą (a w zasadzie jego maską i grobowcem). Spokojnie, nie musicie obawiać się słynnej klątwy faraona, która dosięgnęła tak wielu turystów. Zabieramy Was nie do Doliny Nilu, ale do kraju nad Wisłą. A konkretnie do warszawskiego Muzeum Nowa Praga, gdzie macie właśnie okazję zobaczyć wystawę Tutanchamon – Grobowiec i Skarby.

Szukacie pomysłu na fajne spędzanie czasu? Najlepsze pomysły co robić w Warszawie.

Tutanchamon – Grobowiec i Skarby – wystawa

Na początek damy Wam cenną wskazówkę: kiedy przekroczycie próg wystawy, nie zrażajcie się ilością tekstu i faktów historycznych, które czekają na Was w pierwszym pomieszczeniu. Jeśli interesują Was dzieje Egiptu – zatrzymajcie się tutaj i przeczytajcie wszystko od deski do deski. Jeśli nie – możecie od razu udać się do kolejnego pokoju, w którym czeka na Was mała projekcja kinowa. Nas naprawdę zaciekawiła.

Tutanchamon Grobowiec i Skarby Warszawa

Kolejnym punktem naszych zwiedzanek było podziwianie przebogatej zawartości odkrytego grobu Tutanchamona. Jak pewnie wiecie, w starożytności mocno wierzono w życie pozagrobowe. Dlatego rodzina zmarłego starała się go jak najlepiej wyposażyć na tę wieczną wędrówkę. I generalnie rzecz biorąc, wyposażała go w rzeczy absolutnie niezbędne i bardzo praktyczne. Ale też takie z kategorii “a po co to komu, a już zwłaszcza umarłemu?!”. Przykłady na zdjęciu powyżej.

Tutanchamon wystawa Muzeum Nowa Praga Warszawa

Po eksploracji zbędnej i niezbędnej zawartości grobowca faraona, znaleźliśmy także coś dla prawdziwych koneserów sztuki. Niedokończone egipskie malowidła ścienne. wyglądające jak z podręcznika do historii (który otworzył prawie nikt i przeczytał nigdy).

Tutanchamon wystawa

Wreszcie dostaliśmy się do miejsca, gdzie spoczywa trumna Tutanchamona. A właściwie kilku trumien działających jak… matrioszki. Najmniejszą z nich wkładano w większą, a tę z kolei w największą. Dlaczego tak? Dowiecie się na wystawie. 🙂

Maska Tutanchamona

Wreszcie punkt kulminacyjny, czyli fotka ze słynną maską Tutanchamona. Dla jasności: to oczywiście replika (tak jak wszystkie pozostałe eksponaty). Oryginał znajduje się w Kairze i wart jest podobno… 6 miliardów dolarów.

Wystawa Tutanchamon

Po usłyszeniu tej astronomiczne kwoty aż chciałoby się usiąść z wrażenia na jednym z eksponatów – czyli ekskluzywnym tronie Tutanchamona z bogato zdobionym podnóżkiem – i zostać powachlowanym piórkiem zza oparcia.

Wystawa Tutanchamon Grobowiec i Skarby

Na koniec pokażemy Wam jeszcze coś dla prawdziwych kobiet z klasą, czyli stylowe naczynia na kosmetyki. Drogie Panie, czegoś takiego nie kupiłybyście w żadnej sieciówce.

Tutanchamon grobowiec wystawa

W wystawie “Tutanchamon – Grobowiec i Skarby” najbardziej urzeka i rzuca się w oczy to, że została zaprojektowana naprawdę na bogato! Nie dość, że wprost ocieka złotem, to jeszcze wszystko jest tu ogromne. Spójrzcie tylko, jaka mała wydaje się Wiolczi na tle potężnego grobowca.

Wystawa Tutanchamon – Grobowiec i Skarby w Warszawie – do kiedy?

Wystawę można obejrzeć do 30. kwietnia 2023 roku. Tak że biegiem po bileciki, żeby dla wszystkich starczyło i nie trzeba było później stać w kolejce do wejścia.

Wystawa Tutanchamon Warszawa

Wystawa Tutanchamon Warszawa – czas zwiedzania

Jeśli macie zamiar przejść szybkim marszem przez wystawę i ledwie rzucić okiem na część eksponatów tylko po to, żeby odhaczyć kolejną wizytę w fajnym miejscu i pochwalić się znajomym na Instagramie, że tu byliście – wystarczy Wam pół godziny.

Jeśli chcecie zrobić to porządnie, przyjrzeć się wszystkiemu z bliska, przeczytać opisy, posłuchać audio przewodnika, zapoznać się z ciekawostkami i jeszcze porobić sobie fotki – zarezerwujcie sobie jakieś 2 godziny.

Tutanchamon wystawa czas zwiedzania

Tutanchamon – bilety oraz godziny otwarcia wystawy w Warszawie

Ceny biletów zależą od tego, w jakim dniu wybierzecie się na wystawę (dzień roboczy/weekend). Kupicie je online lub na miejscu w kasie.

 • Bilet normalny – 60/70 zł.
 • Bilet dla osób w wieku 65+ lub 15-26 lat – 50/60 zł.
 • Bilet dla dzieci w wieku 6-14 lat – 40/50 zł.
 • Dzieci do 6. roku życia wchodzą bezpłatnie.
 • Rodzina 2+2 – 160/180 zł.
 • Rodzina 2+3 – 190/210 zł.
 • Bilet dla grupy powyżej 10 osób – 55/65 zł za osobę.
 • Grupa szkolna powyżej 10 uczniów – 35/40 zł za osobę.
 • Niepełnosprawny z opiekunem – 50/60 zł.

Każdy z wyżej wymienionych biletów możecie kupić w wersji VIP – nie mają nadrukowanej daty i godziny, są ważne do dnia określonego na bilecie. Zapłacicie za nie kilkanaście złotych więcej na osobę niż za te standardowe.

Wystawa jest otwarta codziennie w godzinach 9:00-20:00 (ostatnie wejście możliwe o 18:00).

W cenie biletu dostajecie audioprzewodnik w języku polskim, angielskim, niemieckim lub francuskim.

To, co możemy dodać ze swojej strony, to że wystawa naprawdę warta jest swojej ceny!

Tutanchamon wystawa Warszawa bilety

Tutanchamon – Grobowiec i Skarby – Warszawa – dojazd

Muzeum Nowa Praga mieści się przy ulicy Jagiellońskiej 82 w Warszawie (rzut beretem od HULAKULA, Studia Sante czy Akademii Leona Koźmińskiego). Dojedziecie tutaj:

 • Samochodem. Goście wystawy mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu przed wejściem do muzeum.
 • Komunikacją miejską. Najbliższy przystanek to Batalionu Platerówek.
 • Pociągiem. Wysiądźcie na stacji Warszawa Praga.

Wystawa Tutanchamon w Warszawie

Wystawa Tutanchamon – ciekawostki i wskazówki

 • Grób Tutanchamona, wraz ze wszystkimi jego “skarbami”, odkrył brytyjski archeolog Howard Carter. Zrobił to w 1992 roku, po pięciu latach prowadzenia bezowocnych wykopalisk w Dolinie Nilu. (Warto więc wierzyć w siebie i nigdy się nie poddawać, jak mawiają coache.)
 • Powierzchnia jaką zajmuje wystawa w Muzeum Nowa Praga to aż 3000m2. Jest co pozwiedzać.
 • Wystawę obejrzało już ponad sześć i pół miliona osób w całej Europie. (Obejrzyjcie i Wy!)

Tutanchamon ciekawostki

Wystawa Tutanchamon – opinie

 • Patrix – 9/10. Musicie to zobaczyć! Od razu pędźcie do sali kinowej i obejrzyjcie film. Następnie załóżcie słuchawki audio guide i udajcie się do kolejnej sali. Czeka Was naprawdę epicka przygoda! Poczujecie się niczym archeologowie odkrywający najważniejszy skarb w swoim życiu! Byłem zachwycony! Przewodnik audio jest połączony z światłem na eksponatach o razem robią ogromne wrażenie. Nie widziałem czegoś takiego wcześniej! Oprócz tego miałem okazję zobaczyć niezwykłe eksponaty. Sarkofagi Faraonów były ogromne. Poznałem też mnóstwo ciekawostek i historii z życia codziennego w Starożytnym Egipcie. Polecam!
 • Wiolczix – 8/10. Patryk jako dziecko interesował się starożytnym Egiptem, ja lubię historię w ogóle, a razem chcielibyśmy pojechać nad Nil zobaczyć piramidy. “Tutanchamon – grobowiec i skarby” jest więc, mówiąc bardzo poetycko, egzotyczną podróżą po naszych zainteresowaniach. To na pewno wpływa na wysokość naszych ocen. Mam jednak przeczucie graniczące z pewnością, że wystawa została tak skonstruowana, iż zaciekawi w zasadzie każdego. Nawet jeśli nie pochłoną Was do końca fakty i ciekawostki (bo na przykład nie do końca leżą w kręgu Waszych zainteresowań), to według mnie warto zobaczyć choćby samą nowoczesną ekspozycję. Wewnątrz panuje trochę grobowy 😉 klimat, a ciemne przestrzenie kolejnych pokoi kontrastują z wszechobecnym złotem. Znajdziecie tu też atrakcje interaktywne. Fajnym (i coraz popularniejszym) rozwiązaniem jest audio guide. Miałam trochę problem z rozpracowaniem jak działa (warto poprosić obsługę o pomoc, kiedy czegoś nie wiecie, żeby nie tracić czasu), ale gdy już udało mi się opanować sprzęt, okazało się, że dzięki niemu można dowiedzieć się wielu zaskakujących informacji o oglądanych eskponatach. No i spędzić w danym miejscu tyle czasu, ile się zechce, nie goniąc za przewodnikiem. Super! Jedyne czego nie polecam, to VR po wystawie – można dorobić się porządnych zawrotów głowy.

Wystawa Tutanchamon Warszawa opinie

Wystawa Tutanchamon – mapa

Wystawa znajduje się pod adresem Muzeum Nowa Praga, Jagiellońska 82A, Warszawa.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…