Energylandia – największy park rozrywki

Energylandia wejście
Bez limitu cenowegoBez limitu cenowegoKatowiceKrakówMałopolskiePolska

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 0 / 5. Ilość oddanych głosów: 0

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Dzisiaj coś dla prawdziwych poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń, czyli Energylandia! Wycieczkę polecamy zacząć od samego rana, bo atrakcji wystarczy Wam na cały dzień.

Energylandia – największy park rozrywki w Polsce

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Jest położony w Zatorze (na granicy województwa ślądkiego i małopolskiego). Oferuje ponad 120 atrakcji przeznaczonych dla osób w każdym wieku. Rozmieszczone są one na ogromnym, siedemdziesięciohektarowym obszarze. Bilet wstępu upoważnia do korzystania przez cały dzień ze wszystkich atrakcji w 6 strefach tematycznych. Są to:

 • Strefa ekstremalna – dla kolekcjonerów hardkorowych wrażeń. Olbrzymie wysokości, błyskawiczne prędkości oraz niespotykane przeciążenia na pewno Was zaskoczą. Strach, stresik i adrenalina mieszają się z energią, radością i uśmiechem.
 • Water Park – tu na gości czekają zjeżdzalnie z pontonami, armatki wodne i młyńskie koła.  Egzotyczna aranżacja tej strefy sprawi, że poczujecie się jak na wakacjach. Uwaga! Możecie nie wyjść stąd suchą stopą.
 • Smoczy Gród – wygląda trochę jak mieszanka scenografii z filmu fantasy ze średniowiecznym miasteczkiem. Dominują tutaj kamienne i drewniane obiekty. Jego dumą jest słynny rollercoaster Zadra (nr 1 w naszym prywatnym rankingu atrakcji).
 • Aqualantis – strefa inspirowana starożytną architekturą. To w niej znajdziecie (między innymi) niepozornie wyglądający rollercoaster Abyssus, rozpędzający się do 100 km/h. Z kolei na EKIPA Light Explorers będziecie mieli okazję przejechać się wagonikiem “na wstecznym”.
 • Strefa Familijna – część z atrakcjami o umiarkowanym czy wręcz niskim stopniu ekstremalności. Przeznaczona głównie dla rodzin z dziećmi.
 • Bajkolandia – obowiązkowy punkt na mapie parku dla najmłodszych gości. To tutaj mogą spotkać bohaterów swoich ulubionych bajek lub sami się w nich wcielić!

Energylandia atrakcje

Energylandia – najlepsze ekstremalne atrakcje

Osobom o mocniejszych nerwach polecamy Zadrę, Hyperion i Space Booster.

Na nas najlepsze wrażenie zrobiła “Zadra” w Smoczym Grodzie, czyli najwyższy na świecie hybrydowy rollercoaster, zrobiony z drewna i metalu. Ma ponad 60 metrów wysokości, a jej wagoniki pędzą z prędkością ponad 120 km/h. W czasie jazdy cała kolejka skrzypi i trzeszczy, jakby miała się zaraz rozpaść. Za pierwszym razem jest naprawdę strasznie.
Energylandia Zadra

Adrenalinka skoczyła nam też na Game Expert Hyperionie – najwyższym i najszybszym mega coasterze w Europie, który rozwija prędkość 140km/h, a kąt nachylenia przy spadaniu to aż 85 stopni. Niezwykła szybkość, pionowy spadek i imponujące przeciążenia dosłownie wbiją Was w fotel.
Energylandia Hyperion

Trzecie miejsce w rankingu zajmuje Space Booster. To wysoki na 40 metrów młot obracający się o 360 stopni i osiągający prędkość niemal 100 kilometrów na godzinę. Może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy! Niesamowite wrażenie robi panorama okolicy parku, którą można podziwiać, siedząc na szczycie w czteroosobowej kapsule.
Energylandia Space Booster

Energylania – dojazd

Energylandia znajduje się w miejscowości Zator – na granicy województwa małopolskiego i śląskiego. Łatwo dostaniecie się tutaj z Krakowa i Katowic.

 • Samochód. To zdecydowanie najlepsza opcja ze względu na położenie parku (patrz: mapka na dole strony). Bilet parkingowy kosztuje 20 złotych.
 • Autokar. Od kwietnia do października Energylandia oferuje przejazdy z większych miast własnymi autokarami w bardzo atrakcyjnych cenach (szczegóły na oficjalnej stronie parku).
 • Pociąg. W sezonie dotrzecie ze stacji Kraków Główny bezpośrednio do Zatora dzięki superREGIO.

Energylandia – godziny otwarcia

Park rozrywki Energylandia jest otwarty w godzinach:

 • 10:00-18:00 w sezonie niskim.
 • 10:00-20:00 w sezonie wysokim.

Energylandia – bilety (06.04-21.06, 22.06-01.09, 02.09-27.10)

 • Bilet normalny: 1 dzień – 179 zł/199 zł/179zł; 2 dni – 319 zł/359 zł/319 zł.
 • Bilet ulgowy (do 140 cm wzrostu lub powyżej 65 roku życia): 1 dzień – 129 zł/149 zł/129zł; 2 dni – 229 zł/269 zł/229 zł.
 • Energylandia oferuje bilety w specjalnej cenie 1 zł dla: dzieci do lat 3; dzieci do 18 roku życia, obchodzące w dniu wizyty urodziny; par młodych w strojach ślubnych (oraz ich fotografów), które chcą zorganizować szaloną sesję ślubną.
 • Osoby z niepełnosprawnością zapłacą 129 zł (do 12 roku życia) lub 149 zł.
 • Istnieje możliwość zakupu biletu całorocznego za 599 (jeśli masz do 140 cm wzrostu) lub 799 zł.
 • Za parking samochodowy zapłacicie 20 zł.
 • Postój na polu namiotowo-kamperowym to koszt 99 zł.

Energylandia strefy

Energylandia – wskazówki

 • Jeśli możecie sobie na to pozwolić – nie jedźcie w weekend. Od piątku do niedzieli kolejki są znacznie dłuższe niż od poniedziałku do czwartku. W tygodniu skorzystacie z większej ilości atrakcji.
 • Najlepiej załóżcie wygodny strój sportowy i wiązane buty. Odradzamy sukienki, szpilki, garnitury i biżuterię.
 • Jeżeli nosicie telefon w kieszeni to lepiej, aby to były kieszenie z zamkiem. W Energylandii często będziecie “do góry nogami” i telefon może Wam wypaść. W razie potrzeby są także dostępne specjalne skrytki.
 • W Aqualantis możecie zmoknąć, więc lepiej zabierzcie ubranie na zmianę. Jeśli go nie zabierzecie, po wizycie na wodnych atrakcjach rozglądajcie się za ogromnymi “suszarkami do ludzi” – płacicie 5 złotych i za kilka minut jesteście suchutcy.
 • Na teren parku możecie zabrać ze sobą plecak czy torbę – przy każdej atrakcji dostępne są zamykane szafki.
 • Jeśli szukacie fajnego noclegu w pobliżu, w odległości 1 km znajduje się Western Resort Camp z domkami letniskowymi, wozami noclegowymi, wioską indiańską, campingiem i polem namiotowym.

Energylandia wrażenia

Energylandia – opinie

 • Patrix – 10/10. Super ekstremalna przygoda!
 • Wiolczix – 10/10. Energylandia przypomina małe bajkowe miasteczko, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Emocje, adrenalinka, endorfiny i uśmiech – gwarantowane.

Energylandia – mapa

Największy park rozrywki w Polsce znajdziecie na południu kraju, w województwie małopolskim, pomiędzy Krakowem a Katowicami.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…