Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Koncerty Chopinowskie Łazienki Królewskie
Bez limitu cenowegoDo 100 złDo 20 złDo 50 złPolskaWarszawaZa darmo

Byłeś/aś w tym miejscu? Oceń je!

Możesz też napisać komentarz na końcu postu!

Średnia ocena 5 / 5. Ilość oddanych głosów: 1

Oceń tą atrakcje jako pierwszy/a! 🙂

Spacerujecie sobie spokojnie po Łazienkach Królewskich, aż tu nagle i niespodziewanie dociera do Waszych uszu kojący dźwięk fortepianu? Zgadnijmy… Jest właśnie niedzielne popołudnie pomiędzy majem a wrześniem, prawda? Nie, nie jesteśmy jasnowidzami, nie wróżymy z kuli i nie stawiamy tarota. Po prostu znamy pewną piękną, warszawską, muzyczną tradycję.

Szukacie fajnych rzeczy, które można robić w wolnym czasie? Najlepsze pomysły co robić w Warszawie.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich – co to jest?

Koncerty Chopinowskie w warszawskich Łazienkach to przede wszystkim prawdziwa uczta dla ucha i ducha. W wiosenne oraz letnie niedziele miejsce obok Pomnika Chopina zajmuje czarny klasyczny fortepian. O godzinie 12:00 i 16:00 na “scenie” pojawia się konferansjer, który wita zgromadzoną publiczność, a następnie zapowiada godzinny, muzyczny spektakl. Każdy z recitali wykonywany jest przez innego artystę. Na Koncertach Chopinowskich w Łazienkach występują zarówno polscy, jak i zagraniczni pianiści. Tylko w 2023 roku gościli tutaj muzycy między innymi z Argentyny, Chin, Francji, Japonii, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych czy Włoch. Muzycy wykonują najpiękniejsze kompozycje Fryderyka, a dźwięki fortepianu rozbrzmiewają nad najpiękniejszym parkiem Warszawy.

Coniedzielne recitale gromadzą wokół Pomnika Chopina prawdziwe tłumy. Rzesze mieszkańców i turystów przychodzą do Łazienek, by zrelaksować się w wyjątkowo przyjemnych okolicznościach przyrody. Co zaskakuje tutaj najbardziej? To, że Koncerty Chopinowskie wcale nie są rozrywką wyłącznie dla starszych osób, jakby mogło się wydawać. Okazuje się, że muzyka klasyczna naprawdę łączy pokolenia.

Najfajniejsze jest oczywiście to, że koncertów możecie posłuchać leżąc wygodnie na trawie, pod gołym niebem, w otoczeniu wody i drzew. Oczywiście dobrze jest przyjść nieco wcześniej. Czym ładniejsza pogoda, tym większa frekwencja. Nie liczyliśmy dokładnie, ale na pojedynczym recitalu może być nawet kilka tysięcy osób. Bywa, że naprawdę trudno znaleźć miejsce na wypełnionym po brzegi trawniku. A co dopiero na ławkach, które zapełniają się na kilkanaście minut przed rozpoczęciem koncertu.

Wspominaliśmy, że Koncerty Chopinowskie to prawdziwa muzyczna uczta dla ucha? Według nas, również dla oka. Spójrzcie tylko na obrazek poniżej. Sztuka, muzyka i przyroda to wprost idealne połączenie!

Koncerty Chopinowskie co to jest

Koncert Chopinowski w Łazienkach – bilety

Koncerty Chopinowskie są dostępne dla wszystkich bezpłatnie. Przychodzicie, znajdujecie swoje miejsce na ławce bądź trawce i wsłuchujecie się zupełnie za darmo w chopinowskie melodie. Prawda, że to uczciwa cena?

Koncerty Chopinowskie Warszawa

Koncerty Chopinowskie w warszawskich Łazienkach – godziny i czas trwania

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich odbywają się co niedzielę od maja do września. W 2023 roku cykl fortepianowych recitali rozpoczął się 14.05. i potrwa do 24.09.

W każdą niedzielę możecie posłuchać dwóch występów. Pierwszy rozpoczyna się o 12:00, a drugi o 16:00. Trwają one po 60 minut.

Pomnik Chopina Łazienki

Koncerty Chopinowskie, Łazienki Królewskie – dojazd

Koncerty Chopinowskie odbywają się przy Pomniku Chopina w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

  • Zachęcamy do ekologicznych wycieczek pieszych i rowerowych – Łazienki położone są niespełna 3km od centrum Warszawy.
  • W pobliżu Pomnika Chopina znajdują się przystanki autobusowe o (mało zaskakującej) nazwie Łazienki Królewskie. Całkiem blisko będziecie mieć także z Placu Na Rozdrożu.
  • Od przystanku tramwajowego Plac Unii Lubelskiej dzieli Was zaledwie kilkaset metrów spacerem.
  • Informacja dla przyjeżdżających samochodami: najbliższy parking znajdziecie wzdłuż ulicy Bagatela.

Koncerty Chopinowskie Łazienki gdzie

Koncerty Chopinowskie – ciekawostki i wskazówki

  • Cykl Koncertów Chopinowskich 2023 roku to już 64. edycja tego wydarzenia. Po raz pierwszy odbyło się ono w 1959 roku i na trwałe wpisało w tradycję stolicy.
  • Autorem projektu Pomnika Chopina jest słynny polski rzeźbiarz Wacław Szymanowski. Zastanawialiście się kiedyś nad interpretacją jego wizji artystycznej? Otóż pomnik przedstawia naszego wybitnego pianistę… pod złamaną wierzbą. Serio, nie wpadlibyśmy na to, gdyby nie oficjalna informacja na stronie Łazienek Królewskich.

Łazienki Koncerty Chopinowskie

Koncerty Chopinowskie, Łazienki – opinie

  • Patrix – 8/10. Bardzo fajna inicjatywa i moim zdaniem bardzo ciekawy pomysł na randeczkę. Możecie słuchać muzyki klasycznej i rozmawiać ze swoją sympatią. Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich w Warszawie to czysta przyjemność i błogi relaks. Tutaj natura łączy się z pięknymi dźwiękami fortepian.
  • Wiolczix – 10/10. Przyjemna muzyka + świeże powietrze = czysty relaks. Okazuje się, że Chopin naprawdę łączy pokolenia i narodowości. Pierwszy raz poszłam na jeden koncertów kilka lat temu. Myślałam, że spotkam tam raczej ludzi w wieku mocno emerytalnym. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że uczestniczy w nich mnóstwo dzieci, młodzieży, par, rodzin i grup znajomych. Super sprawa! I co najważniejsze: nie trzeba kończyć szkoły muzycznej albo być profesjonalnym pianistą, żeby tutaj przyjść. To rozrywka naprawdę dla każdego. Przychodzicie z kocykiem, kładziecie się na trawie, zamykacie oczy, wsłuchujecie w dźwięki fortepianu i czujecie, jak opada z Was cały stres. Spróbujcie koniecznie!

Koncerty Chopinowskie opinie

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich – mapa

Pomnik Chopina w warszawskich Łazienkach znajdziecie bez trudu. Znajduje się on na wprost wejścia przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…